کدخبر: ۳۱۶۳۱۸ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

قدرتمندترین زنان دنیای تکنولوژی

​اقتصاد نیوز:از سوزان وویچیتسکی، مدیرعامل یوتیوب گرفته تا ایمی هود، مدیر ارشد مالی مایکروسافت، زنان در دنیای تکنولوژی قدرت قابل توجهی پیدا کرده اند.

به گزارش اقتصاد نیوز و به نقل از دیجیاتو، فوربز امسال هم فهرست «زنان قدرتمند» خود را منتشر کرده و 20 نفر را در حوزه تکنولوژی معرفی نموده که روز به روز قدرت بیشتری در این بخش پیدا می کنند. سه نفر این لیست، مدیرانی هستند که به رشد شرکت های خود کمک شایانی کرده اند.

در رده اول شاهد حضور «جینی رومتی» مدیر عامل و رئیس هیئت مدیره IBM قرار دارد. قرارداد 34 میلیارد دلاری خرید ردهت توسط IBM آینده این شرکت و حتی کل دنیای تکنولوژی را تغییر داده است.

جینی رومتی مدیر عامل IBM

رده دوم به «سوزان وویچیتسکی» مدیرعامل یوتیوب اختصاص دارد. البته او سال آرامی را سپری نکرد و انتشار محتوای بحث برانگیز در این پلتفرم ویدیویی محبوب، تا حد زیادی فعالیت های وویچیتسکی را تحت تأثیر قرار داد. «سفرا کتز» مدیرعامل اوراکل نفر بعدیست که اوایل سال جاری میلادی پس از مرگ «مارک هارد»، به تنهایی عنوان مدیر عامل این غول تکنولوژی را بر عهده دارد.

البته به عقیده فوربز، قدرت تنها در دستان مدیران عالیرتبه نیست و زنان در پست های مدیریتی ارشد هم می توانند به اندازه کافی تأثیرگذار باشند. «شریل سندبرگ» مدیر ارشد عملیات فیسبوک در رتبه چهارم زنان قدرتمند فوربز (در حوزه تکنولوژی) حضور دارد. البته فعالیت های او همیشه زیر سایه رسوایی های فیسبوک قرار می گیرد. پس از او «روث پرت» مدیر ارشد مالی آلفابت و سپس «ایمی هود» مدیر ارشد مالی مایکروسافت قرار می گیرد. نقش هود در تریلیون دلاری شدن مایکروسافت را نمی توان نادیده گرفت.

در ادامه فهرست زنان قدرتمند فوربز در دنیای تکنولوژی را می بینید:

جینی رومتی، مدیر عامل IBM

سوزان وویچیتسکی، میدر عامل یوتیوب

سفرا کتز، مدیر عامل اوراکل

شریل سندبرگ، مدیر ارشد عملیات فیسبوک

روث پرت، مدیر ارشد مالی آلفابت

ایمی هود، مدیر ارشد مالی مایکروسافت

جنیفر مورگان، مدیرعامل SAP

رشنی نادر، مدیرعامل شرکت HCL

گوین شاتول، نماینده اسپیس ایکس

مگی وی وو، مدیر ارشد مالی علی بابا

هوی لینگ تان، هم مؤسس و مدیر ارشد عملیات شرکت Grab

ژو گانفی، مدیرعامل شرکت لنز تکنولوژی

جین جی سون، مدیرعامل شرکت Ctrip

لام وای یینگ، رئیس هیئت مدیره شرکت Biel Crystal

مری میکر، شریک اصلی شرکت Bond Capital

جنی لی، شریک اصلی شرکت GGV Capital

مگ وایتن، مدیرعامل شرکت Quibi

ان وویچیتسکی، هم مؤسس و مدیرعامل شرکت 23andMe

آیلین لی، مؤسس شرکت Cowboy Ventures

کرستن گرین، مؤسس شرکت Forerunner Ventures

البته در فهرست کلی قدرتمندترین زنان جهان «آنجلا مرکل» صدراعظم آلمان جایگاه نخست را در اختیار دارد. «گرتا تونبرگ» که معرف حضورتان هست هم جایگاه صدم این لیست را به خود اختصاص داده است. برای مشاهده فهرست کامل این لینک را ببینید.

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند