کدخبر: ۳۱۶۵۰۷ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

وزیر پیشین انرژی و صنایع قطر مدعی شد

قصدچهار کشور عربی برای حمله به قطر

اقتصادنیوز: «عبدالله بن حمد العطیه» وزیر پیشین انرژی و صنایع قطر گفت که «تمیم بن حمد آل ثانی» امیر قطر به صورتی کاملا حرفه‌ای و بادرایت بحران به وجود آمده با چهار کشور عربی را مدیریت کرد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا العطیه در مصاحبه با روزنامه «القدس‌العربی» گفت که این چهار کشور قصد یورش به قطر و سیطره بر منابع و ثروت طبیعی قطر به ویژه پس از اکتشاف اخیر گاز در این کشور را داشتند به خصوص اینکه این کشورها از کمبود شدید گاز رنج می‌برند.

او افزود که محاصره‌کنندگان قطر منتظر مخالفت این کشور با خواسته‌هایشان بودند تا دست به یورش نظامی به قطر بزنند.

العطیه تصریح کرد که قطر با وجود اینکه کشور کوچکی است، اما ثابت کرد که کشورها با حجمشان قیاس نمی‌شوند بلکه با مواضع و نحوه مدیریت بحران و ابتکار عملشان قیاس می‌شوندوی گفت قطر ثابت کرد که می‌تواند همانند یک کشور بزرگ بحران را مدیریت کرده و مسیر روابط بین‌الملل را به نفع خود تغییر دهد.

رئیس هیأت امنای موسسه بین‌المللی انرژی و توسعه پایدار «عبدالله بن حمد العطیه» گفت که قطر توانست یکی از بدترین بحران‌ها را پشت سر بگذارد.

العطیه با رد اتهامات چهار کشور علیه قطر در خصوص حمایت مالی از تروریسم و اخوان‌المسلمین گفت که اخوان‌المسلمین در بحرین نیز وجود دارد و حتی حزب و نمایندگانی در پارلمان دارد.

وی افزود که علت بحران در روابط این کشورها با قطر طمع و زیاده‌خواهی آن‌هاست، نه چیز دیگر و با تروریسم، شبکه الجزیره و اخوان‌المسلمین هم ارتباطی ندارد.

او تأکید کرد که کشورهای محاصره‌کننده قطر بزرگ‌ترین بازنده هستند و آمار خسارت‌های وارده به این کشورها در چند سال قبل گواه آن است.

العطیه درباره شبکه الجزیره نیز گفت که این شبکه ارکان چهار کشور را به لرزه درآورده است.

این مطلب برایم مفید است
222 نفر این پست را پسندیده اند