ستاره‌های ورزشی دنیا طرفدار کدام تیم فوتبال هستند؟

کدخبر: 316682
اقتصاد نیوز:ورزشکارانی سطح بالا در رشته‌های غیرفوتبالی معرفی شده‌اند که هرکدام از آن‌ها طرفدار پروپاقرص یک و دو تا باشگاه بزرگ فوتبال در دنیا هستند.

به گزارش اقتصاد نیوز و به نقل از سایت خبر ورزشی، فوتبال معروف و محبوب‌ترین رشته ورزشی دنیاست و از سراسر دنیا حتی جاهایی که انسان فکرش را هم نمی‌کند سروکله طرفداران این رشته پیدا می‌شود. البته نیاز نیست فقط فوتبالیست باشید تا عاشق یا طرفدار این رشته ورزشی باشید بلکه همین حالا ستاره‌های ورزشی بزرگی در دنیا هستند که با وجود اینکه رشته ورزشی‌شان چیز دیگری است ولی شیفته فوتبال هستند. در این مطلب ۹ ورزشکار سطح بالا در رشته‌های غیرفوتبالی معرفی شده‌اند که هرکدام از آن‌ها طرفدار پروپاقرص یک و دو تا باشگاه بزرگ فوتبال در دنیا هستند.

کوبی برایانت/ میلان

اینکه فوق ستاره بسکتبال آمریکا باشی و دل در گرو یک تیم ایتالیایی داشته باشی به اندازه کافی عجیب است ولی آن‌هایی که با زندگی کوبی برایانت، آشنایی بیشتری دارند، می‌دانند او ۷ سال اول زندگی‌اش را در ایتالیا گذرانده است. همان ۷ سال از زندگی‌اش کافی بود تا او عاشق میلان شود. اسطوره مورد علاقه‌اش، اما مهاجم قدیمی و هلندی میلان یعنی مارکو فان‌باستن است. البته اخیراً به نظر می‌رسد کوبی به عشق قدیمی اش خیانت کرده، چون از زمانی که طرفدار رونالدینیو و مسی شده و با آن‌ها عکس یادگاری گرفته، به نظر می‌رسد خیلی نرم به سمت حمایت و طرفداری از بارسلونا چرخیده است!

نادال رئال‌مادرید را برمی‌دارد، همیلتون آرسنال را

 

رافائل نادال/ رئال‌مادرید
عشق فوتبالی رافائل نادال هم سراسر تناقض و البته خیانت است! او که یکی از برترین ستاره‌های تاریخ دنیای تنیس است عاشق و دلداده رئال‌مادرید است. عشقش به این باشگاه آنقدر زیاد است که جوی در مادرید به راه افتاده که اگر روزی فلورنتینو پرس بی‌خیال ریاست رئال‌مادرید شود آن وقت این رافا نادال است که جایش روی صندلی ریاست این باشگاه می‌نشیند. داستان عجیب این انتخاب برای خانواده نادال از آن جهت است که میگل آنخل نادال، عموی رافا، پیش‌تر بازیکن بارسلونا بوده و برای این تیم بازی کرده است. مورد عجیب دیگر اینکه خود نادال زاده شهر مایورکاست و حتی سال ۲۰۱۰ بخشی از سهام این باشگاه را هم خریده است. با این حال هر وقت زمان انتخاب باشد، رافا طرف رئال‌مادرید را می‌گیرد.

نادال رئال‌مادرید را برمی‌دارد، همیلتون آرسنال را

 

خوان مارتین دل‌پوترو/ بوکا جونیورز
یکی دیگر از تنیسی‌ها که عاشق فوتبال است همین خوان مارتین است. او که سال ۲۰۰۹ با بردن اوپن آمریکا نامش را سر زبان انداخته مثل بسیاری دیگر در آرژانتین طرفدار تیم بوکا جونیورز است. او البته خیلی ریز دل در گرو تیم زنزی هم دارد و همیشه پیش از تمرینات تنیس خلاصه مسابقات این تیم را می‌بینید. دوستی اش با مائورو کامورانزی هم زبانزد خاص و عام است به ویژه که هر دو همشهری هم هستند. او ۸ فصل که کامورانزی برای یوونتوس بازی می‌کرد از نزدیک عملکرد دوستش را دنبال میکرد.

نادال رئال‌مادرید را برمی‌دارد، همیلتون آرسنال را

 

لوئیس همیلتون/ آرسنال
درست است که عکس‌های لوئیس همیلتون در حالی که دارد به ریو فردیناند ماشین‌سواری از نوع فرمول یکش را آموزش می‌دهد زیاد دست به دست چرخیده ولی تیم مورد لوئیس همیلتون آرسنال است. می‌گویند استعداد لوئیس در فوتبال هم خیلی خوب بوده و در دوران نوجوانی در همان تیمی حضور داشته که اشلی یانگ داشته برایش بازی می‌کرده. با این حال زمان انتخاب که رسیده لوئیس سراغ دنیای سرعت رفته و عطای فوتبال را به لقایش بخشیده است. این راننده بریتانیایی که همین فصل هم قهرمان فرمول یک دنیا شده بارها در صفحه اینستاگرام عکسی از خودش روی سکوی‌های ورزشگاه آرسنال منتشر کرده که مشغول تماشای بازی توپچی‌هاست.

نادال رئال‌مادرید را برمی‌دارد، همیلتون آرسنال را

 

میشائل شوماخر/ کلن
میشائل شوماخر فعلاً بزرگترین راننده فرمول یک دنیاست. او تا قبل از اینکه داستان تصادفش در کوه‌های آلپ از راه برسد و بعد از آن رسانه‌ها را در بی‌خبری بگذارد فعالیت‌های زیادی داشت. یکی از بزرگترین علایقش فوتبال بود. آنقدر شیفته این رشته ورزشی که پیش از گرندپری موناکو، یک مسابقه فوتبال خیریه به راه انداخت. او بزرگ شده هورث در محله کلن است و طرفدار پروپاقرص همین باشگاه آلمانی. باشگاه کلن هم اتفاقاً یکی از اولین باشگاه‌هایی بود که زمان رخ دادن آن حادثه در کوه با خانواده شوماخر همدردی و برای این راننده آرزوی سلامتی هرچه زودتر کردند. خانواده این راننده آلمانی ارتباط بسیار نزدیکی با باشگاه کلن دارند.

نادال رئال‌مادرید را برمی‌دارد، همیلتون آرسنال را

 

یوسین بولت/ منچستریونایتد
این هم یکی از آن عشق‌هایی است که سر به رسوایی گذاشته است! دیگر تقریباً همه ورزشکاران و طرفداران فوتبال در دنیا می‌دانند که یوسین بولت عاشق باشگاه منچستریونایتد است. رکورددار دوی سرعت دنیا همیشه از علاقه اش به فوتبال و باشگاه منچستریونایتد حرف زده است. او همیشه گفته یکی از آرزوهایش بازی برای منچستریونایتد است. بولت حتی تلاش کرد وارد فوتبال هم شود ولی چندان موفق نشد. بازیکن مورد علاقه اش هم رود فان نیستلروی مهاجم هلندی است که چندسالی در منچستریونایتد بازی کرد. سال ۲۰۱۱ باشگاه یونایتد از بولت برای حضور در فینال لیگ قهرمانان اروپا دعوت کرد. اگرچه یونایتد آن بازی را به بارسا باخت ولی بولت همیشه جوری از آن خاطره تعریف می‌کند که انگار همین دیروز رخ داده است.

نادال رئال‌مادرید را برمی‌دارد، همیلتون آرسنال را

 

استیو نَش/ تاتنهام
درست است که استیو نَش یکی از بزرگان تاریخ بسکتبال است ولی در بچگی علاقه زیادی به فوتبال داشته و تا توانسته در همان سن پایین بازی کرده است. او طرفدار بزرگ باشگاه تاتنهام در انگلیس است که گفته می‌شود دلیلش به محل تولد پدرش برمی‌گردد که در چند صدمتری ورزشگاه قدیمی اسپرز یعنی وایت هارت لین بوده است. گفته می‌شود او به محض اینکه صبح‌ها از خواب بلند می‌شود ابتدا به سراغ شبکه‌های مجازی می‌رود تا آخرین وضعیت باشگاه محبوبش را چک کند. حالا که او بازنشسته شده حتی یکی از بازی‌های تیم محبوبش که سرمربی جدیدی به نام ژوزه مورینیو دارد را از دست نمی‌دهد.

نادال رئال‌مادرید را برمی‌دارد، همیلتون آرسنال را

 

تایگر وودز/ بارسلونا
وقتی تایگر وودز مشغول بازی گلف نیست همیشه یکی از دغدغه‌هایش این است که وضعیت باشگاه مورد علاقه اش در اسپانیا یعنی بارسلونا را دنبال کند. باشگاهی که در کودکی همیشه می‌خواست پیراهنش را داشته باشد. او البته سال ۲۰۱۷ به یکی از آرزوهای دوران کودکی اش که دیدار با ستاره‌های بارسلونا بود هم رسید چراکه رئال‌مادرید و بارسلونا برای دیداری دوستانه تا ینگه دنیا رفته بودند. تایگر هم از فرصت استفاده کرد و با ستاره‌های این نسل بارسلونا یعنی مسی و سوارس و البته مربی‌شان ارنستو والورده عکس یادگاری گرفت.

نادال رئال‌مادرید را برمی‌دارد، همیلتون آرسنال را

 

تدی رینر/ پاری‌سن‌ژرمن
هفت بار قهرمان دنیا شده و دو مدال طلای المپیک در جودو هم دارد. تدی رینر در این رشته ورزشی یکی از هیولاهای به نام است. او حوالی پاریس به دنیا آمده و یکی از طرفداران پروپاقرص این باشگاه هم است. این ارتباط آنقدر زیاد شد که سال ۲۰۱۷ تدی با باشگاه پی‌اس‌جی به توافق رسیدند تا بخش جودو این باشگاه را هم راه‌اندازی کنند. پاری‌سن‌ژرمن حالا برای شناسایی استعداد در این رشته آکادمی برای بچه‌های ۸ تا ۱۶ ساله به راه انداخته است. از آن زمان به بعد دیگر می‌شود تقریباً هر هفته تدی رینر را در جایگاه ویژه پارک دو پرنس دید که مشغول تماشای بازی پی‌اس‌جی است.

نادال رئال‌مادرید را برمی‌دارد، همیلتون آرسنال را

 

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما