کدخبر: ۳۱۶۷۰۴ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد
سناتور آمریکایی: دست ترامپ را برای فشار بر ایران باز گذاشته‌ایم

سناتور آمریکایی: دست ترامپ را برای فشار بر ایران باز گذاشته‌ایم

اقتصادنیوز : یک سناتور ارشد آمریکایی مدعی شده لایحه بودجه دفاعی این کشور در سال ۲۰۲۰ دست رئیس‌جمهور آمریکا برای اعمال فشار بر ایران را باز می‌گذارد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس، «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور آمریکا و اعضای حزب جمهوری‌خواه در دو مجلس کنگره آمریکا لایحه بودجه دفاعی سال ۲۰۲۰ این کشور را نوعی پیروزی عمده برای خودشان می‌دانند. 

روزنامه «واشنگتن‌تایمز» نوشته نسخه نهایی «قانون اختیارات دفاعی ملی آمریکا» دست ترامپ را برای سیاست‌گذاری در قبال ایران و عربستان سعودی و همچنین در زمینه روش‌های تأمین بودجه برای ساخت دیوار حائل با مکزیک در مرزهای جنوبی آمریکا باز می‌گذارد. 

احتمال می‌رود مجلس سنا تا قبل از یکشنبه هفته آینده لایحه مذکور که قبلاً به تأیید مجلس نمایندگان رسیده را تصویب کند. کاخ سفید گفته ترامپ مصوبه کنگره را امضا و آن را به قانون تبدیل می‌کند. 

«جیمز ایننهاف» رئیس کمیته نیروهای مسلح مجلس سنای آمریکا در یادداشتی خطاب به همکاران جمهوری‌خواه خود، درباره این طرح قانونی نوشته است: «[این طرح] در زمینه مسائل مرزی/ساخت دیوار، فروش سلاح، زندان گوانتانامو، تغییر در قوانین تراجنسیتی‌ها هیچ محدودیتی ایجاد نمی‌کند و محدوده‌ای برای اختیارات رئیس‌جمهور جهت فشار بر ایران قائل نیست.»

پیش از این روزنامه واشنگتن‌پست گزارش داده بود لایحه بودجه دفاعی آمریکا حاوی متممی است که به دولت این کشور اجازه می‌دهد تحریم‌های جدیدی سوریه و متحدان آن، ایران و روسیه وضع کند.  

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند