کدخبر: ۳۱۶۸۲۹ لینک کوتاه

پست صفحه اینستاگرامی دفتر رهبری درباره نویسنده مسلمان‌شده فرانسوی؛

آزادی روزنامه‌ها در غرب یعنی آزادی سرمایه‌دار که حرفش را بزند

اقتصادنیوز؛ صفحه اینستاگرامی منتسب به دفتر مقام معظم رهبری، پستی به مناسبت سالروز محکومیت روژه گارودی نویسنده مسلمان‌ فرانسوی منتشر کرد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از خبرآنلاین؛ صفحه اینستاگرام تاریخ ایران و جهان، منتسب به دفتر مقام معظم رهبر، به مناسبت ۲۵ آذر ۱۳۷۷ سالروز محکومیت روژه گارودی نویسنده مسلمان‌شده‌ فرانسوی در دادگاه پاریس به جرم انتشار کتابی در رد حادثه هولوکاست و قتل شش میلیون یهودی نوشت: 

رهبر انقلاب: «روزنامه‌ها در غرب آزادند و همه چیز می‌نویسند؛ اما روزنامه‌ها در غرب متعلّق به چه کسانی هستند؟ مگر متعلّق به مردمند؟! این که امر واضحی است؛ بروند نگاه کنند. شما در همه اروپا و آمریکا یک روزنامه قابل ذکر نشان دهید که متعلّق به سرمایه‌داران نباشد!

پس روزنامه که آزاد است، یعنی آزادی سرمایه‌دار که حرف خودش را بزند؛ هر کس را می‌خواهد، خراب کند؛ هر کس را می‌خواهد، بزرگ کند؛ به هر طرف می‌خواهد، افکار عمومی را بکشد! این که آزادی نشد.

اگر یک نفر پیدا شد و علیه صهیونیسم حرف زد، مثل آن آقای فرانسوی که چند جلد کتاب علیه صهیونیست‌ها نوشت و گفت این که می‌گویند یهودیان را در کوره‌های آدم‌سوزی سوزاندند، واقعیت ندارد طور دیگری با او رفتار می‌کنند! اگر کسی وابسته به سرمایه‌داران نباشد و مراکز قدرت سرمایه‌داری نباشد، نه حرفش زده می‌شود، نه صدایش به گوش کسی می‌رسد و نه آزادی بیان دارد. ۱۳۷۹/۰۲/۲۳».

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند