ساخت هدفونی که با نور شارژ می‌شود

کدخبر: 316862
​اقتصاد نیوز:شرکت‌های "JBL" و "Exeger" در حال تولید هدفونی هستند که با استفاده از منابع نور کار می‌کند و تجربه گوش دادن نامحدود به موسیقی را برای کاربر خود فراهم می‌کند.

به گزارش اقتصاد نیوز و به نقل از ایسنا و به نقل از انگجت، از ویژگی‌های هدفون‌های بیسیم این است که باطری دارند، تنها چند ساعت شارژ باقی می‌مانند و شرط استفاده از آن‌ها مصرف انرژی برق است.

به همین جهت شرکت "جی‌بی‌ال"(JBL) به فکر جایگزینی برای این هدفون‌ها افتاده و از مردم کمک خواسته برای رسیدن به این واقعیت، این شرکت را کمک کنند.

شرکت "جی‌بی‌ال" در حال تدارک پروژه‌ی تولید هدفون‌هایی است که با استفاده از انرژی خورشید کار می‌کنند و از نظر تئوری، تجربه گوش‌دادن نامحدود به موسیقی را برای کاربر خود فراهم می‌کنند.

بنا به گفته شرکت JBL، کلید تولید این هدفون موادی است که می‌تواند از نور مستقیم و غیر مستقیم همچون خورشید، انرژی بگیرد. این مواد توسط شرکت "Exeger" تامین شده است.

اگر کاربری در تاریکی مطلق به موسیقی گوش نکند، هدفون‌ وی تمام مدت شارژ باقی می‌ماند.

" JBL" تخمین زده که اگر این هدفون به مدت زمان یک ساعت و نیم بیرون بماند، می‌تواند برای ۶۸ ساعت مورد استفاده قرار بگیرد.

حتی اگر شرایط چندان هم مطلوب نباشد، مثلا در فصل زمستان، نیازی نیست که هدفون را به برق زد. یک قابلیت پشتیبانی در هدفون وجود دارد که می‌توان آن را به "یواس‌بی"( USB) متصل کرد و در عرض ۱۵ دقیقه، قابلیت گوش دادن ۲ ساعته به موسیقی را برای هدفون فراهم کرد.

از دیگر قابیلت‌های این هدفون می‌توان به برقراری تماس، حالت تقویت صدا در محیط، همگام‌سازی هدفون با چند دستگاه و کنترل بر روی دستیارهای صوتی اشاره کرد.

علاوه بر این‌ها، هدفون مذکور اندکی قابلیت تحمل باران و تعریق کاربر به هنگام ورزش کردن را دارد.

منابع مالی تولید این محصول در حال حاضر تامین شده و قیمت آن ۹۹ دلار اعلام شده است. برآورد شده که تاریخ عرضه این محصول اکتبر ۲۰۲۰ میلادی باشد.

البته باید دید که از الان تا زمان عرضه این هدفون چه تغییراتی روی آن اعمال می‌شود.

شرکت‌های "JBL" و "Exeger" در حال سنجش بازتاب‌های تولید این هدفون هستند تا با استفاده از نظرات مردم، طراحی رسمی محصول خود را انجام دهند.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما