کدخبر: ۳۱۷۱۱۲ لینک کوتاه

واکنش عراقچی به برخی از حاشیه‌ها درباره بازدیدش از نمایشگاه "پاییز برگ"

اقتصادنیوز : معاون وزیر امور خارجه کشورمان در صفحه اینستاگرام خود توضیحاتی در مورد بازدیدش از نمایشگاه "پاییز برگ " در میدان مشق وزارت خارجه ارائه کرد و به برخی از انتقادات مطرح شده در این زمینه واکنش نشان داد.

 به گزارش اقتصادنیوز به نقل از  ایسنا، سید عباس عراقچی امروز پنچشنبه در صفحه اینستاگرام خود در این ارتباط نوشت: "روز یکشنبه ۲۴ آذر ۱۳۹۸ به دعوت دکتر سلطانی، رئیس محترم دانشگاه هنر و سرکار خانم زمانی، مجری محترم پروژه، دقایقی به بازدید از نمایشگاه 'پائیز برگ' که دقیقا در مقابل ساختمان وزارت امور خارجه برپا شده بود رفتم.

در محیطی به بزرگی میدان مشق، از سر در باغ ملی تا سر در وزارت امور خارجه، دانشجویان دانشگاه هنر یک اثر بزرگ هنری با ابعاد اجتماعی - مفهومی و با استفاده از برگ‌های پائیزی ترتیب داده بودند.

در قسمتی از این نمایشگاه راهرویی از برگ ایجاد شده بود که هنگام راه رفتن در آن، به جای صدای خش خش برگ‌ها صدای ضجه و ناله، توسط هدفونی که بر گوش‌ها قرار می‌گرفت، شنیده می‌شد. بعد از دیدن و شنیدن این اثر برداشت خود را به خالق آن، آقای وارسته، چنین بیان کردم: 'این صدای طبیعت است که زیر پای ما دارد از بین می‌رود.

واقعا بلایی که انسان‌ها سر محیط زیست می‌آورند اگر گوش دل باشد همین صدایی که شما ایجاد کردید شنیده می‌شود. ما واقعا نسبت به کره زمین، نسبت به طبیعت ظلم کردیم و به قول شما کسانی که سایه سر ما بودند زیر پای ما له می‌شوند. ممنونم از این ابتکاری که به خرج دادید.' آقای وارسته در مصاحبه‌ای توضیحات بیشتر در مورد اثر خود داده است.

این مطلب برایم مفید است
4 نفر این پست را پسندیده اند