کدخبر: ۳۱۷۲۵۳ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد
مدارس ابتدایی استان البرز تعطیل شد

مدارس ابتدایی استان البرز تعطیل شد

معاون عمرانی استانداری البرز گفت: باتوجه به پایداری آلودگی هوا مهدهای کودک، پیش دبستانی ها و مدارس ابتدایی البرز به‌جز شهرستان طالقان و بخش آسارا شنبه در نوبت صبح و عصر تعطیل است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از خبرنگار مهر، علی درویش پور شامگاه جمعه در جلسه کمیته اضطرار استان، گفت: باتوجه به پایداری آلودگی هوا مهدهای کودک، پیش دبستانی‌ها و مدارس ابتدایی البرز به‌جز شهرستان طالقان و بخش آسارا فردا شنبه سی‌ام آذرماه در نوبت صبح و عصر تعطیل است.
وی افزود: تمامی فعالیت‌های عمرانی شهرداری‌ها که آلایندگی دارند متوقف شوند.
درویش پور عنوان کرد: دانشگاه علوم پزشکی استان نسبت به ارائه توصیه‌های بهداشتی و خود مراقبتی برای سلامتی شهروندان توسط صدا و سیما و سایر رسانه‌ها اقدام کنند.
وی اشاره کرد: سازمان ورزش و جوانان با ابلاغ به تمامی مجموعه‌های ورزشی البرز از فعالیت‌های ورزشی در فضای باز جلوگیری کنند.
معاون عمرانی استانداری البرز گفت: تمامی معادن شن و ماسه و صنایع آلاینده فردا هیچ گونه فعالیتی نداشته باشند.
وی اضافه کرد: تشدید اعمال قانون خودروهای آلاینده و محدودیت تردد خودروهای سنگین در دستور کار پلیس راهور استان قرار گیرد.
درویش پور با بیان اینکه تصمیم گیری در خصوص تعطیلی مدارس براساس شاخص‌ها و قوانین صورت می‌گیرد، افزود: بر این اساس دخل و تصرفی در قانون مربوطه نمی‌توان داشت.
وی عنوان کرد: با توجه به دستوراتی که از سوی استاندار البرز در خصوص کنترل و کاهش آلودگی هوا صورت گرفته، اقدامات مؤثری در این خصوص رقم خورده است.
این مطلب برایم مفید است
4 نفر این پست را پسندیده اند