کدخبر: ۳۱۷۴۲۹ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد
پرداخت 10 میلیون تومان کمک بلاعوض به خسارت‌دیدگان خوزستانی

پرداخت ۱۰ میلیون تومان کمک بلاعوض به خسارت‌دیدگان خوزستانی

اقتصادنیوز : رییس سازمان برنامه و بودجه کشور از پرداخت ۱۰ میلیون تومان کمک بلاعوض و با فوریت به خسارت دیدگان بارندگی اخیر در خوزستان خبرداد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا ،محمد باقر نوبخت در حاشیه نشست شورای برنامه ریزی خوزستان که امروز 30 آذرماه در اهواز برگزار شد، در جمع خبرنگاران اظهار کرد: برای رسیدگی به مشکلات مردم استان و به دستور رییس جمهور به استان خوزستان سفر کردم.

وی با بیان اینکه حدود 2 هزار تا 2 هزار و 500 خانوار در خوزستان در اثر بارندگیهای اخیر دچار خسارت شده‌اند، افزود: در این زمینه 2 اقدام در جلسه شورای برنامهریزی استان تصمیمگیری شد. در این زمینه مقرر شد تا به خانوارهایی که لوازم خانگی آنها به زیر آب رفت و همچنین خانههای آنها، دچار آسیبهای جزیی شد، 10 میلیون تومان به صورت بلاعوض و با فوریت پرداخت شود.

به گزارش ایسنا، رییس سازمان برنامه و بودجه کشور تصریح کرد: هر اقدامی که برای جبران خسارتها و آسیبهای وارد به زیرساختهای شهری و مناطق محلی زندگی مردم نیاز باشد را انجام خواهیم داد. در این زمینه اکنون 25 میلیارد تومان به صورت نقدی برای تنخواه به استان ابلاغ شده است تا بتواند اقدامات لازم را جهت حل مشکلات مردم انجام دهد.

نوبخت با بیان اینکه چه باید کرد تا اتفاقات کنونی مجددا در استان ندهد، عنوان کرد: در مصوبه فروردین ماه 96، برای بحثهای آب و فاضلاب، برق، تسطیح اراضی و ریزگردها اعتبارات بسیار خوبی اختصاص داده شد. در این زمینه برای بخش آب و فاضلاب حدود 1400 کیلومتر قرارداد برای توسعه شبکه و احداث آن تنظیم شده است که تا کنون 422 کیلومتر از آن اجرایی شده است.

 وی ادامه داد: مصوبه فرودین ماه سال 96، سه سال بود و اکنون به دنبال تمدید این مصوبه هستیم. همچنین نامهای با امضای رییس سازمان برنامه و بودجه کشور و وزیر نیرو تهیه شده و به رییس جمهور داده شده است تا ایشان از مقام معظم رهبری اجازه بگیرند تا بتوانیم 100 میلیون یورو از منابع صندوق توسعه ملی به صورت بلاعوض دریافت کنیم و نسبت به حل مشکلات آب و فاضلاب استان اقدام کنیم.

رییس سازمان برنامه و بودجه کشور خاطرنشان کرد: آنچه که مربوط به خزانه است و باید در اختیار طرح های مربوط به مصوبه فروردین ماه 96 قرار بگیرد تا پیش از پایان دی ماه پرداخت خواهد شد.

نوبخت با بیان اینکه مشکل استان خوزستان صرفا شبکه آب و فاضلاب شهری نیست، گفت: باید برای جمع‌آوری آب‌های سطحی طرح دیگری داشته باشیم. در این زمینه به شهردار اهواز و سایر شهرداران استان اعلام می‌کنم تا طرح خود را برای جمع‌آوری آب‌های سطحی آماده کنند. دولت حتما در کنار شهرداران خاوهد بود و به آنها کمک خواهد کرد تا بتوانند نسبت به اجرای این طرح‌ها اقدام کنند.

وی در خصوص کوتاهی دستگاه‌های اجرایی و معرفی مقصر مشکلات اخیر در اهواز اظهار کرد: برای این مساله یک مسئول ناظر در نظر گفته شده تا موضوع بررسی و سپس اعلام شود.

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند