کدخبر: ۳۱۷۶۹۸ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

پنج نیروی دریایی برتر جهان

اقتصاد نیوز: پنج نیروی دریایی برتر جهان معرفی شده که آمریکا در این لیست رتبه اول را دریافت کرده است.

به گزارش اقتصاد نیوز، مجله آمریکایی نشنال اینترست پنج نیروی دریایی برتر جهان را معرفی کرد که آمریکا در این لیست رتبه اول را دریافت کرده است.نیروی دریایی آمریکا در مکان نخست قرار دارد. به عقیده نویسنده مقاله نشنال اینترست، آمریکا بیشتر از هر کشور دیگر دارای ناوهای جنگی است و در همه آبهای جهان از جمله اقیانوس های آرام، اطلس و هند و همچنین دریاهای مدیترانه و خلیج فارس حضور دارد.  این نشریه متذکر می شود نیروی دریایی ایالات متحده دارای 10 ناو هواپیما بر، 9 ناو نفربر، 22 رزمناو، 62 ناوشکن، 17 ناوچه و 72 زیردریایی است.

چین که در نتیجه رشد اقتصادی بودجه دفاعی خود را از سال 1989 ده برابر کرده، در مکان دوم قراردارد. این کشور دارای یک ناو هواپیمابر، سه ناو نفربر، 25 ناوشکن، 42 ناوچه، هشت زیردریایی اتمی و حدود 50 زیردریایی معمولی است.

نیروی دریایی روسیه با 79 ناو بزرگ، یک ناو هواپیما بر، 5 رزمناو، 13 ناوشکن و 52 زیردریایی در مکان سوم قرار دارد و بریتانیا با 3 ناو نفربر بزرگ، 19 ناوچه و ناوشکن، 7 زیردریایی اتمی تهاجمی و چهار زیردریایی مسلح به موشک های بالستیک چهارم است.ژاپن با 114 فروند ناو از جمله 46 ناوشکن و همچنین 16 زیردریایی در مکان پنجم ایستاده است.

این مطلب برایم مفید است
5 نفر این پست را پسندیده اند