کدخبر: ۳۱۷۸۹۹ لینک کوتاه

جزئیات دستگیری ۲ عضو شورای شهر و ۱۳ کارمند شهرداری پاکدشت از زبان دادستان

اقتصادنیوز: دادستان پاکدشت از دستگیری ۲ عضو شورای شهر به همراه ۱۳ کارمند شهرداری این شهر خبر داد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از تسنیم، رحیم علیشپور با اشاره به دستگیری 17 نفر به اتهام ارتشا در این شهرستان اظهار داشت: مدتی بود در شهرستان گزارشی از افراد و مسئولان مختلف به شکل های مختلف و به صورت شفاهی به ما وصول می شد مبنی بر اینکه در حوزه ساخت و سازهای غیرمجاز حوزه شهری سواستفاده هایی انجام می شود.

وی سپس تصریح کرد: در نتیجه ورود دستگاه قضایی به این موضوع و همکاری سپاه پاسداران و تلاش سربازان گمنام امام زمان(عج) 17 نفر تاکنون بازداشت شدند که 2 نفر از اعضای شورای شهر پاکدشت شامل رئیس شورای شهر و یک عضو شورا، 13 نفر از کارمندان شهرداری و پلیس ساختمانی و 2 نفر از افرادی که از بیرون همکاری داشتند از جمله افراد بازداشت شده هستند.

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان پاکدشت افزود: هر 17 نفر به اتهام سوء استفاده های مالی، اخذ رشوه و واسطه گری در اخذ رشوه تفهیم اتهام شدند و قرار تامین بازداشت موقت برای همه این افراد صادر شده و این افراد در بازداشت هستند.

علیشپور با اشاره به تحقیقات و مدارک آماده شده در این زمینه بیان کرد: تقریبا تمام دلایل و مدارک آماده شده است و تحقیقات در مورد این پرونده به اندازه کافی به عمل آمده است و حدود 400 نفر اعلام آمادگی کردند که مراجعه کرده و در این خصوص با ما همکاری داشته باشند.

وی ضعف نظارت در مجموعه مدیریت شهری را عامل مهم این اتفاق دانست و افزود: مسئولان نظارتی یا به شدت بی کفایت و ناکارآمد و یا به شدت بی خاصیت و بی توجه هستند چرا که مجموعه شهری برای خود بازرسی دارد مجموعه شهرداری برای خود حراست دارد و شورای شهر دستگاهی است که باید بر آن ها نظارت بکنند.

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان پاکدشت گفت: این فسادی که محرز شده مربوط به بررسی در نقطه ای از شهر است و ما هنوز تمام شهر را جلو نرفته ایم و بررسی نکرده ایم.

علیشپور با اشاره به احتمال افزایش افراد دخیل در این پرونده خاطرنشان کرد: تحقیقات در محله های دیگر ادامه خواهد داشت و با عوامل احتمالی دیگر چه در پلیس ساختمانی، چه در شورای شهر و یا مجموعه شهرداری برخورد جدی خواهد شد.

 

این مطلب برایم مفید است
13 نفر این پست را پسندیده اند