کدخبر: ۳۱۸۰۸۰ لینک کوتاه

وزیر امور خارجه سوریه: ترکیه پاکسازی نژادی راه انداخته است

اقتصاد نیوز: وزیر امور خارجه سوریه تاکید کرد که عملیات نظامی ارتش سوریه در استان ادلب با هدف آزادسازی آن ادامه دارد.

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از تسنیم، ولید المعلم وزیر امور خارجه سوریه در گفت‌وگو با شبکه تلویزیونی روسیا الیوم تصریح کرد: عملیات نظامی در ادلب ادامه دارد و هدف از آن آزادسازی این استان است. 

المعلم تاکید کرد: عملیات نظامی سوریه در ادلب بخشی از سیاست و موضع سوریه درخصوص آزادسازی هر وجب از خاک این کشور است. این سیاست را بشار اسد رئیس جمهور تعیین کرده است.

وی افزود: حکومت ترکیه تعهدات خود براساس توافق بین آنکارا و مسکو در خصوص منطقه جزیره سوریه را عملی نکرده است و در نتیجه، گزینه دیگر در این منطقه، همان گزینه نظامی است.

وزیر خارجه سوریه تصریح کرد: جنبه‌های سیاست ترکیه، خطرناک است زیرا ترک‌ها دست به پاکسازی نژادی در سوریه زده‌اند و آنچه عملا در جریان است، نشان نمی‌دهد که تاکید حکومت ترکیه به روسیه یا ایران مبنی بر اینکه این اشغالگری (آنکارا) موقت است، درست می‌باشد.

وی گفت: سوریه هیچ امتیازی به کسی در هیچ موضوعی از جمله نفت نداده و نخواهد داد. اگر می‌خواستیم که امتیازهایی بدهیم، بحران در سوریه این همه سال ادامه نمی‌یافت. عاقلانه نیست که ما در حالی که در میدان نبرد پیشروی می‌کنیم و دستاورد بدست می‌آوریم و شاهد پایداری بیشتر ملت دلاور سوریه هستیم، امتیاز بدهیم. کسی که به چنین چیزی (امتیاز دهی) معتقد است، اشتباه می‌کند. ملت سوریه در طول این دوره پایداری کرد و بحران‌های خطرناکی را پشت سرگذاشت و صبر و استقامت کرد و در نتیجه، تاکید می‌کنم که ما در سایه پایداری ملت از این وضعیت گذر خواهیم کرد.

المعلم درباره وضع قانونی در کنگره آمریکا موسوم به "قانون قیصر" علیه دولت و ملت سوریه و هم پیمانانش گفت: قانون قیصر بخشی از سیاست آمریکا است که نه فقط علیه سوریه بلکه حتی علیه خود هم پیمانان آمریکا و دوستانش اعمال می‌شود. گواه این مدعا نیز وضع تحریم‌های آمریکا علیه شرکت‌هایی است که در احداث پروژه کریدور شمالی و جنوبی برای انتقال گاز از روسیه به اروپا تلاش می‌کنند.

 

این مطلب برایم مفید است
4 نفر این پست را پسندیده اند