وزیر نیرو:

نصف جمعیت شهری ایران تحت پوشش شبکه فاضلاب هستند

کدخبر: 318119
وزیر نیرو گفت : هم اکنون 51 درصد جمعیت شهری کشور تحت پوشش شبکه فاضلاب قرار دارند.

به گزارش اقتصادنیوز، رضا اردکانیان درحاشیه بهره برداری از پروژه های آبفای روستایی گیلان به خبرنگار ایرنا با بیان اینکه نقش سیستم مناسب شبکه فاضلاب در بهداشت عمومی ومحیط زیست بسیار مهم است ، افزود : در راستای ساماندهی شبکه فاضلاب تا کنون ۲۳۲ تصفیه خانه در مدار بهره برداری قرار گرفته است.

وی عنوان کرد : با یکپارچه سازی ساختار شبکه های آب وفاضلاب شهری وروستایی ازجمله در موضوع فاضلاب روستایی شاهد تحولی بزرگ خواهیم شد.

وی در موضوع آب شرب هم گفت : هم اکنون شاخص برخورداری آب شرب پایدار جامعه شهری کشور ۱۰۰ ودر جامعه روستایی ۷۶درصد است.

وی عنوان کرد : این آمار بدین معنا نیست که بقیه مردم روستاها آب مورد نیازشان تامین نمی شود بلکه آن است که شبکه پایدار ودسترسی به همه واحدهای مسکونی در روستاها شاخصی است که به ۷۶ درصد رسیده است.

اردکانیان با بیان اینکه در این دولت به بیش از ۱۰ هزارو ۴۰۰ روستا در کشور آب رسانی شده اضافه کرد : هم اکنون هر هفته به ۳۰ روستا آب رسانی می کنیم که تا پایان این دولت جمعیت قابل توجهی از روستاها دارای آب شرب بهداشتی می شوند.

وی در بخشی دیگر از این مصاحبه با اشاره به اینکه رودخانه یعنی خانه رود وتجاوز به حریم آن یعنی تجاوز به حریم خانه های مردم است  خاطر نشان کرد : وقتی خانه رود مورد تعرض قرار گیرد طبیعی نزول رحمت الهی به سیلاب مخرب تبدیل می شود.

وزیر نیرو با اعلام اینکه دولت منابع خوبی در لایحه بودجه ۹۹ کشور پیش بینی کرده است ، گفت: با تصویب این لایحه وتبدیل آن به قانون بخش قابل توجهی از روخانه های کشور در سال آینده ساماندهی می شود.

اردکانیان در ادامه از لایروبی ودیوار گذاری برخی از رودخانه های استان گیلان خبر داد و یادآورشد:دراین راستا استان گیلان پیشرفت قابل توجهی دارد ولی کافی نیست.

وی لایروبی تالاب بین الملی انزلی را از وظایف سازمان محیط زیست دانست وگفت: وزارت نیرو ازهر کمکی را دراین راستا دریغ نمی کند واز هفته آینده بستر حضور بیل مکانیکی را دراین تالاب فراهم می کنیم.

 

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما