ادامه سانسور فوتبالیست معروف در چین

کدخبر: 318414
​اقتصاد نیوز:شبکه‌های تلویزیونی چینی برای تلافی کردن انتقادات اخیر بازیکن آلمانی آرسنال علیه مسئولان این کشور، راه عجیبی را در پیش گرفته‌اند.

به گزارش اقتصاد نیوز و به نقل از خبرگزاری تسنیم ، عصبانیت چینی‌ها از مسعوت اوزیل پس از متهم شدن از سوی او به ظلم و زورگویی به مسلمان ترک‌تبار ساکن غرب این کشور موسوم به اویغورها به حدی رسیده که گزارشگران مسابقات فوتبال در این کشور هنگام پخش بازی‌های آرسنال از بردن نام این بازیکن آلمانی خودداری می‌کنند.

به دنبال انتقاد تند اوزیل از تبعیضی که دولتمردان چینی در حق اویغورها انجام می‌دهند،  ابتدا پخش آن دسته از بازی‌های آرسنال که اوزیل در آنها حضور دارد ممنوع شد و حالا با برطرف شدن این ممنوعیت برای برخی شبکه‌ها، به نظر می‌رسد که بردن نام این بازیکن آلمانی در گزارش بازی‌ها ممنوع شده است اتفاقی که در جریان پخش زنده تلویزیونی بازی اخیر آرسنال مقابل بورنموث در چین رخ داد.

در ابتدای بازی زمانی که گزارشگر بازی نام بازیکنان آرسنال را اعلام می‌کرد، همه اعضای این تیم به جز اوزیل را معرفی کرد . او در جریان بازی هم هرگز در گزارش خود به نام اوزیل اشاره‌ای نداشت، حتی زمانی که او تعویض شد و از زمین بازی بیرون رفت.

اقدام دیگری که چینی‌ها برای تلافی کردن اظهارات اخیر اوزیل انجام داده‌اند، حذف کاراکتر این بازیکن آلمانی از بازی PES 2020 در نسخه‌هایی است که در این کشور عرضه می‌شود.

تیره و تار شدن روابط چینی‌ها با اوزیل نگرانی سازمان لیگ برتر و باشگاه‌های جزیره را بابت از دست دادن یک منبع درآمد چند صد میلیون پوندی از محل فروش حق پخش تلویزیونی در خاور دور به همراه داشته است به خصوص که در حال حاضر شبکه دولتی  CCTV چین همچنان از پخش تمامی بازی‌های تیم فوتبال آرسنال در این کشور خودداری می‌کند.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما