6 توصیه برای رفع گرفتگی بینی

کدخبر: 318558
اقتصادنیوز: برای بسیاری از افراد، سینوزیت (تورم غشای مخاطی سینوس ها) و گرفتگی بینی موجب آزار و اذیت می شود و نیازمند درمان است. اما برخی افراد احساس نمی کنند که بیماری شان آن قدر جدی است که بخواهند به پزشک مراجعه کنند.
به گزارش اقتصادنیوز به همین دلیل در این قسمت قصد داریم تا چند تکنیک درمانی سریع و آسان را به شما معرفی کنیم. با افزایش میزان رطوبت موجود در داخل سینوس ها، گرفتگی، سوزش ، خارش و ناراحتی بینی از بین خواهد رفت. مصرف محلول نمک شور (آب و نمک) که به صورت قطره و اسپری بینی موجود است، نه تنها بی خطر است بلکه اثر پذیری زیادی نیز دارد. مصرف نوشیدنی های گرم یا حمام آب گرم در برطرف کردن گرفتگی بینی معجزه می کند.

می توانید سرتان را در بالای یک کاسه پر از آب جوش قرار دهید و یک حوله روی سرتان بیندازید تا بخار در محوطه جمع شود. آب را تا آن جایی که امکان دارد می توانید گرم کنید، اما مراقب باشید، سرتان را زیاد به داخل ظرف فرو نبرید تا باعث ایجاد سوختگی نشود! حفره بینی خود را مرطوب نگه دارید.

برخی وسیله ها هستند که خیلی بهتر از اسپری های بینی عمل می کنند و مجاری هوا در داخل بینی را مرطوب نگه می دارند. البته استفاده از این روش به همه افراد توصیه نمی شود، اما به هر حال افرادی هم وجود دارند که با میل و اشتیاق از این نوع وسایل استفاده می کنند.

رطوبت چشم هایتان را حفظ کنید. همان طور که برای بینی اسپری محلول نمک وجود دارد، انواع خاصی از این نوع محلول های حاوی نمک برای شست وشوی چشم ها نیز یافت می شود. استفاده از این محلول ها درد، خارش، سوزش و خشکی را که به موجب آلرژی در افراد ایجاد می شود تا حد بسیار زیادی کاهش می دهد.

روزنامه خراسان

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما