کدخبر: ۳۱۸۵۹۲ لینک کوتاه

حمله تند پسر نتانیاهو به دیپلمات‌های بریتانیا

اقتصادنیوز؛ یائیر نتانیاهو، پسر ارشد نخست‌وزیر اسرائیل، نسبت به توئیت کنسولگری بریتانیا در بیت‌المقدس که از واژه «اراضی اشغالی فلسطین» استفاده کرده بود، واکنشی تند نشان داد و خواستار اخراج دیپلمات‌های بریتانیا شد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایلنا؛ «یائیر نتانیاهو» پسر ارشد نخست‌وزیر رژیم اسرائیل، در پی اظهارات مقام‌های سفارت بریتانیا درباره اراضی اشغالی فلسطینی، خواستار اخراج دیپلمات‌های این کشور شد. 

کنسولگری بریتانیا در بیت‌المقدس پیشتر در پیامی توئیتری اعلام کرده بود که شاهزاده «چارلز»، فرزند ملکه «الیزابت دوم» بنا دارد در ماه ژانویه به «اراضی اشغالی فلسطین» سفر کند. 

پسر «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر رژیم اسرائیل، در پاسخ به این اظهارات در پیامی توئیتری نوشت: «خدا بخواهد به‌زودی شماها را از اسرائیل بیرون می‌اندازیم. تا آن زمان، می‌خواهم به سرزمین‌های اشغالی اسکاتلند و ولز سفر کنم، کدام را پیشنهاد می‌دهید؟»

وی در پیام توئیتری مجزایی نوشت: «سراسر دنیا ایرلند شمالی را بخشی از بریتانیا می‌داند. تمامی شهروندان بریتانیا آنجا زندگی می‌کنند. کسی خواستار خروج آن‌ها از این خاک نمی‌شود. کسی حاکمیت بریتانیا را زیر سؤال نمی‌برد و مدعی نمی‌شود که این خاک به جمهوری ایرلند تعلق دارد».

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند