کدخبر: ۳۱۸۶۸۹ لینک کوتاه

ظریف: برخلاف دیگران، ایران و روسیه بدنبال ثبات و امنیت در منطقه و جهان هستند

اقتصادنیوز؛ محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان در دیدار با همتای روسی خود گفت: برخلاف دیگران که به ناامنی و جنگ افروزی دامن می زنند ایران و روسیه بدنبال ثبات و امنیت در منطقه و جهان هستند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایلنا؛ محمد جواد ظریف که در صدر هیاتی سیاسی به مسکو سفر کرده است ظهر امروز با سرگئی لاورف همتای روسی خود دیدار و گفتگو کرد.

وزیر امور خارجه در این دیدار با اشاره به روابط خوب و راهبردی دو کشور اظهار داشت: در این شرایط حساس روابط ایران و روسیه در بهترین سطح خود قرار دارد و اراده ایران بر توسعه و تعمیق این روابط است. 

وی افزود: برخلاف دیگران که به ناامنی و جنگ افروزی دامن می زنند ایران و روسیه بدنبال ثبات و امنیت در منطقه و جهان هستند و هر دو کشور دارای ابتکارات منطقه ای مشابه و همسو هستند. 

ظریف مانور مشترک ایران، روسیه و چین را همکاری برای صلح خواند و افزود: دو کشور به همکاری های خود در همه سطوح ادامه خواهند داد. 

سرگئی لاورف وزیر امور خارجه روسیه نیز با بیان اینکه سفر شما به مسکو بسیار بموقع انجام شده است افزود: ما دارای دیدگاههای مشترک در بسیاری از مسائل  منطقه ای و بین المللی هستیم و ابتکارات صلح آمیز دو کشور بیانگر همین موضوع است. 

لاورف خروج آمریکا از برجام را یکجانبه و غیر قانونی خواند و آنرا بر خلاف قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت سازمان ملل متحد دانست و اظهار داشت همه باید برای حفظ برجام و جلوگیری از فروپاشی آن تلاش کنیم. 

موضوعات مختلف روابط دو جانبه و مسائل منطقه ای از جمله اوضاع در خلیج فارس، سوریه و افغانستان از دیگر موضوعات گفتگو و رایزنی دکتر ظریف و سرگئی لاورف در این دیدار بود.

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند