کدخبر: ۳۱۸۷۳۴ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

شرکت«فراری» موتورسیکلت هم ساخت +تصویر

​اقتصاد نیوز:موتورسیکلت‌های جذاب با برندهای متفاوتی در بازارهای جهانی وجود دارند که هر یک با ویژگی‌های خاص خود ظاهرشده و می‌توانند طیف خاصی از علاقه‌مندان به این وسایل دوچرخ موتوری را به سمت خود، جذب کنند.

به گزارش اقتصاد نیوز و به نقل از چرخان، احتمالاً تاکنون، تصویر موتورسیکلتی را ندیده باشید که نام و برند فراری ایتالیا، روی آن نقش بسته باشد. شرکتی که خودروهای سوپراسپرت اش، با صدای دل‌نشین و طراحی‌های منحصربه‌فرد، برای چندین دهه است که آوازه جهانی پیداکرده‌اند و هواخواهان بسیاری را در سرتاسر جهان، دارند. دهه 90 میلادی نیز که به‌عنوان ده سال پرشکوه برای این وسایل دوچرخ جذاب، شناخته می‌شود، دنیا، موتورسیکلت‌های متفاوت و خاصی را به خود دید. یکی از این موتورهای خاص، موتورسیکلت شرکت فراری بود که می‌توان آن را تنها موتورسیکلت ساخته‌شده با برند این شرکت ایتالیایی دانست.

موتورسیکلت-فراری-1

این موتورسیکلت جذاب و منحصربه‌فرد، پشت سرخود، تلاش‌های آقای دیوید کی (David Kay) و شرکت مهندسی دیوید کی را می‌بیند. این شخص، درواقع قصد داشت با همکاری پیرو فراری (پسر انزو فراری مؤسس شرکت فراری)، این موتورسیکلت را به‌عنوان پیشکشی برای انزو فراری فقید در نظر بگیرد.

موتورسیکلت-فراری-2

این موتورسیکلت فراری، تنها 172 کیلوگرم وزن داشته و بر اساس گفته‌ها، می‌تواند به‌سرعت نهایی 265 کیلومتر بر ساعت برسد. موتوری که می‌تواند 105 اسب بخار قدرت را در دور 8,800rpm برای راننده خود تولید کند. البته این را هم باید در نظر گرفت که این موتورسیکلت فراری، تنها یک موتور نمایشی بوده که بر اساس تخمین‌های قیمتی در حراج سال 2019، قیمت 308,281 دلار برای آن برآورد شده است.

این مطلب برایم مفید است
2 نفر این پست را پسندیده اند