کدخبر: ۳۱۸۷۵۱ لینک کوتاه

دردسرهای پل های مکانیزه به معاونت حمل و نقل رسید

اقتصادنیوز : از ابتدای دی ماه مسئولیت پل‌های مکانیزه عابر پیاده به معاونت حمل و نقل واگذار شده است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از مهر ، از ابتدای دی ماه مسئولیت پل‌های مکانیزه عابر پیاده به معاونت حمل و نقل واگذار شده است، خرابی های پی در پی بسیاری از پل های مکانیزه عابر پیاده  باعث نارضایتی بسیاری از شهروندان شده  ،می گویند هزینه های نگهداشت این پل ها نیز بالا است ،حالا مسئولیت این پل های پر دردسر به معاونت حمل و نقل و ترافیک رسیده است . 

یوسف حجت رییس سازمان ترافیک شهرداری تهران و سرپرست معاونت حمل و نقل درخصوص دلایل پذیرش این مسئولیت جدید به خبرنگار مهر گفت: پل‌های عابر پیاده و مکانیزه مانند پیاده‌روها، یکی از مُدهای حمل و نقل هستند و ماهیتاً در حوزه کاری حمل و نقل قرار می‌گیرند که پیش از این سازمان زیباسازی مسئولیت آن را بر عهده داشت و مسئولیت پر دردسر و پرچالشی است به ویژه در شرایط فعلی که نگهداشت آن، هزینه‌های بالایی دارد و با توجه به تحریم‌ها، کار سخت و دشواری است اما پل‌های عابر پیاده به حوزه حمل و نقل مربوط می‌شد و باید این حوزه، آن را مدیریت می‌کرد.

وی ادامه داد: این واگذاری بدون جایگاه تبلیغات است که آن را به صورت داخلی حل می‌کنیم و بودجه نگهداشت آن را تأمین خواهیم کرد.

حجت افزود: پل‌های مکانیزه در شهر را به چهار پهنه تقسیم کرده و هر پهنه را به یک پیمانکار واگذار می‌کنیم که رقابت نیز میان پیمانکاران وجود داشته باشد. پیمانکاران موظف هستند در عمده روزهای سال، پل‌ها را سالم و تمیز در اختیار شهروندان قرار دهند که این اتفاق نیاز به زمان ۶-۵ ماهه دارد زیرا تا فرآیند مناقصه، پهنه‌بندی و خرید تجهیزات و قطعه اتفاق بیفتد، باید صبر کنیم و امیدواریم اواسط سال آینده در این حوزه اتفاقات خوبی بیفتد.

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند