کدخبر: ۳۱۸۷۶۱ لینک کوتاه

مقتدی صدر:اگر آمریکایی‌ها از عراق خارج نشوند به شکل دیگر عمل می‌کنیم

اقتصادنیوز: رهبر جریان صدر در جدیدترین موضع گیری خود بر ضرورت خروج نظامیان اشغالگر آمریکایی از عراق تاکید کرد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از مهر ، مقتدی صدر رهبر جریان صدر عراق در واکنش به حمله هوایی شب گذشته آمریکایی‌ها به مواضع حشد شعبی عراق و شهادت و زخمی شدن شمار زیادی از رزمندگان حشد شعبی اعلام کرد: ما قبلاً درباره وارد کردن عراق به نزاع‌های منطقه‌ای و بین المللی هشدار داده بودیم و گفتیم که عراق و ملت آن تحمل این اقدامات را ندارند.

ما اگر قبلاً برای اخراج اشغالگر از طریق مقاومت نظامی همکاری می‌کردیم این رخ نمی‌داد و اگر برای عدم امضای توافق ذلت بار همکاری می‌کردیم آنچه رخ داد، به وجود نمی‌آمد و امروز من آماده بیرون کردن اشغالگران از راههای سیاسی و قانونی هستم و آیا کسی هست که ما را یاری کند؟ برای بیرون کردن اشغالگر در اسرع وقت به وحدت صفوف روی آورید و اگر خارج نشدند ما اقدام دیگری با همکاری شما خواهیم کرد.

مقتدی صدر افزود: اشغالگران به رهبری ترامپ از فساد موجود ازیکطرف و شکاف میان سیاستمداران و ملت از سوی دیگر سو استفاده کرده است از همین رو همه باید از غنایم و قدرت به نفع رفاه ملت و کرامت آن چشم پوشی کنند و گرنه پشیمانی فایده‌ای ندارد. بدانید که ما اجازه نخواهیم داد که عراق عرصه کشمکش‌های سیاسی و نظامی قرار گیرد و ما خواهان عراق قوی و مستقل هستیم. 

این مطلب برایم مفید است
53 نفر این پست را پسندیده اند