کدخبر: ۳۱۸۸۵۵ لینک کوتاه

نخست وزیر عراق خواستار شد: معترضان فوراََ سفارت امریکا را تخیله کنند

اقتصادنیوز: نخست‌وزیر عراق از معترضان مقابل سفارت آمریکا خواست تا فورا این مکان را ترک کنند و متخلفان را به اشد مجازات تهدید کرد.

به‌گزارش اقتصادنیوز، عبدالمهدی نخست‌وزیر دولت پیشبرد امور عراق، امروز (سه شنبه - 31 دسامبر) از کلیه تظاهرات‌کنندگان خواست تا فورا ازسفارت آمریکا در بغداد دور شوند.

اخبار تکمیلی را از طریق لینک زیر دنبال کنید:

تجمع در مقابل سفارت آمریکا در بغداد

اهتزار پرچم الحشد‌الشعبی در سفارت آمریکا +عکس‌وفیلم‌ها؛ تیراندازی گارد سفارت به معترضین/ عصبانیت ترامپ و اتهام‌زنی به ایران/ تهدید فرمانده سیدالشهدا به محاصره پایگاه‌های آمریکایی/ حضور وزیر کشور، فالح الفیاض و العامری در جمع معترضان

معترضان درب داخلی سفارت آمریکا را شکستند +فیلم​

وی طی بیانیه‌ای که نسخه‌ای از آن در پایگاه خبری «دجله» منتشر شد، اعلام کرد: حمله آمریکا به یگان‌های نظامی ما در روز 29 دسامبر، از سوی دولت در بالاترین سطح محکوم شد و دولت مجموعه اقدامات و تدابیری برای این مسئله در راستای تامین حاکمیت عراق و امنیت شهروندانش اتخاذ کرد.

عبدالمهدی افزود: مراسم بزرگ تشییع پیکر شهدای [این تجاوز آمریکا] بخشی از وفاداری به خون پاک آنها به شمار می‌رود اما این کار می‌بایست به دور از تعدی به ساختمان‌های سفارتخانه‌هایی که مسئولیت حمایت و تامین امنیت آنها بر عهده دولت عراق است، باشد.

نخست‌وزیر عراق از همه خواست تا فورا محل سفارت را ترک کنند زیرا هرگونه تعدی و اقدام علیه سفارت‌خانه‌ها و مراکز دیپلماتیک با ممانعت نیروهای امنیتی مواجه خواهد شد و متخلفات به اشد مجازات محکوم خواهند شد.

هزاران عراقی صبح امروز، پیکرهای شهدای الحشد الشعبی را تشییع و مقابل سفارت آمریکا در بغداد تجمع و اعتراض کردند.مردم معترض ضمن اعلام برپایی تحصنِ باز  برابر سفارت آمریکا خواهان بسته شدن آن و اخراج نیروهای آمریکایی از این کشور شدند.برخی از معترضان نیز بخشی از حصار بیرونی سفارت آمریکا را آتش زدند

 

این مطلب برایم مفید است
214 نفر این پست را پسندیده اند