کدخبر: ۳۱۹۳۴۸ لینک کوتاه

صهیونیست‌ها شریک آمریکا در عملیات جنایتکارانه شهادت سردار سلیمانی بودند

اقتصادنیوز :سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با اشاره به بررسی ابعاد جنایت آمریکایی‌ها در به شهادت رساندن سردار سلیمانی و بررسی پیشنهادات جهت پاسخ به این عملیات جنایتکارانه گفت: طبق توضیحات ارائه شده در جلسه فوق‌العاده کمیسیون امنیت ملی صهیونیست‌ها در این عملیات جنایتکارانه با آمریکایی‌ها همکاری داشته و شریک بودند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، سید حسین نقوی حسینی در توضیح جلسه فوق‌العاده بعد از ظهر امروز کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در پی شهادت سردار سلیمانی گفت: در این جلسه شهادت مجاهد و فرمانده بی بدیل سپاه قدس حاج قاسم سلیمانی به امت اسلامی و ملت‌های مستضعف و ملت ایران و مهد مقاومت تبریک و تسلیت گفته شد. همچنین رئیس کمیسیون با اشاره به سوابق رزمندگی، انقلابی و ولایتمداری و نقش سردار سلیمانی در دفاع مقدس از دلاوری‌ها، مجاهدت‌ها و ایثارگری‌های او یاد کرد.

وی افزود: در این جلسه نقش سردار سلیمانی در مبارزه با گروه‌های تروریستی، تکفیری، داعش و سایر گروه‌های تروریستی و تقویت محور مقاومت و امید دادن به جهان اسلام و مسلمانان اشاره شد که نقشی کم نظیر بود.

نقوی حسینی بررسی ابعاد جنایت آمریکایی‌ها و اقدامات کمیسیون را هدف برگزاری این جلسه عنوان و خاطرنشان کرد: کمیسیون امنیت ملی بر اجرای قوانین تصویب شده علیه آمریکا همچون تروریست خواندن نیروهای آمریکایی در منطقه تاکید کرد و خواستار انجام اقداماتی با هماهنگی سایر مراجع و نهادهای مربوطه شد. همچنین در این جلسه مقرر شد پیشنهاداتی از سایر نمایندگان گرفته شود و بعد از جمع‌بندی به دستگاه‌های مربوطه ارائه شده و در صورت لزوم قوانین لازم به تصویب برسد.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با اشاره به حضور مسئولانی از دستگاه‌های امنیتی و نظامی در این جلسه افزود: در این جلسه ابعاد این عملیات تشریح شد. گفته شد که جمهوری اسلامی ایران همه طرح‌های مورد نظر آمریکایی‌ها در سطح منطقه و داخل را خنثی کرده و هیچ گونه از طرح‌های براندازی علیه ایران یا آشوب و اغتشاش آنها در داخل به ثمر نرسیده است. همانطور که در لبنان، عراق و سوریه به نتیجه نرسیده، این مجموعه ناکامی‌ها، کینه‌های آمریکایی‌ها علیه حاج قاسم سلیمانی را افزایش داد. آمریکایی‌ها معتقد بودند فعالیت‌های ایشان باعث شکست آنها در منطقه شده، بغض و کینه خاص داشتند و حذف او را مورد هدف قرار دادند.

نقوی حسینی افزود: در این جلسه نقش شهید سردار سلیمانی در حفظ تمامیت ارضی سوریه و عراق ایجاد وحدت شیعه و اهل سنت و تقویت حاکمیت مرزی عراق و سوریه به عنوان یک مستشار برجسته مطرح شد که بسیار مهم بود. همچنین ناامیدی آمریکایی‌ها از تصمیم ایران مقابل تحریم‌ها و فشارهای ظالمانه بیان شد که موجب شروع دخالت آنها در عراق، لبنان و سایر کشورها شد تا حوزه نفوذ ایران را محدود کرده و از این طریق به ایران فشار آورند. مانع اصلی را برای خود سردار سلیمانی می‌دانستند.

به گفته وی، تبلیغات معنادار آمریکایی‌ها مبنی بر پذیرفتن این عملیات جنایتکارانه و به شهادت رساندن سردار سلیمانی و آمدن ترامپ به صحنه نشان از بهره برداری‌های جدی و منطقه‌ای آمریکایی‌ها از این حادثه دارد.

نقوی حسینی در پایان اظهار کرد: در این جلسه مطرح شد که صهیونیست‌ها در این حادثه با آمریکایی‌ها همکاری داشته و شریک در این عملیات جنایتکارانه بودند. در پایان جلسه پیشنهاداتی درباره نحوه پاسخ به این عملیات مطرح و تاکید شد که شهادت سردار سلیمانی باعث انسجام ملی در داخل کشور، تقویت محور مقاومت و بیمناک بودن آمریکایی‌ها در منطقه خواهد شد.

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند