کدخبر: ۳۱۹۴۸۴ لینک کوتاه

عجیب ترین قوانین رانندگی در جهان

اقتصاد نیوز:قوانین راهنمایی و رانندگی یکی از فراگیرترین قوانین در دنیای مدرن امروزی است.

به گزارش اقتصاد نیوز، تقریبا در هر نقطه ای از دنیا و در جهت حمل و نقل وسایل نقلیه ( شخصی یا عمومی ) شما نیازمند برخورداری از گواهینامه ­ی معتبر هستید. اساسا می توان گفت قوانین راهنمایی و رانندگی بین المللی ساختاری یکپارچه و ثابت داشته و در کشورهای مختلف به صورت کامل مورد اجرا قرار می گیرد.

در ادامه با نمونه هایی از عجیب ترین قوانین راهنمایی و رانندگی محلی آشنا شوید :

بسیاری از قوانین راهنمایی و رانندگی ریشه در فرهنگ گذشته، بافت اجتماعی و شرایط آب و هوایی دارند. شاید بتوان ایالات مختلف آمریکا را زادگاه عجیب ترین قوانین راهنمایی و رانندگی دانست. قوانینی که از وضع برخی از آنها بیش از 100 سال می گذرد و حتی برخی از آنها همچنان مربوط به قوانین عبور و مرور گاری ها است!

مثلا در برخی از ایالت ها، وجود شیشه جلو ضرورت ندارد؛ اما در همان ایالت، داشتن برف پاک کن الزامی است؛ و یا شاهراهی بین شهری اما قدیمی در غرب وحشی آمریکا وجود دارد که رانندگان جهت اطلاع سایر خودروها می توانند با شلیک هوایی اعلام حضور کنند!
قوانین راهنمایی و رانندگی
قوانین راهنمایی و رانندگی عجیب سایر نقاط اما این قدرها هم نامتعارف نیست و مثلا در اسپانیا افراد عینکی می بایست همواره 2 عینک در هنگام رانندگی در دسترس داشته باشند، یا در کانادا رانندگان وسایل حمل و نقل عمومی می توانند از خدمات دهی به افراد بد بو خودداری کنند.

در بسیاری از کشورهای آفریقایی و به ویژه در مناطق محافظت شده­ ی طبیعی، حق تقدم همواره با حیوانات بوده و رانندگان متخلف از این قانون، متحمل جرائم سنگینی می گردند. ضمنا در بسیاری از ایالت های آمریکا، راننده پس از تصادف با هر حیوانی ملزم به گزارش به پلیس و امدادرسانی است.
رانندگی و راندن مرسدس بنز
در بسیاری از کشورهای اروپایی، فرهنگ نا زیبا و متاسفانه فراگیر ( در کشور ما ) عکاسی و فیلمبرداری از صحنه های تصادف، جریمه دارد و ضمنا مسدود کردن مسیر خودروهای امدادی نیز جریمه ای به مراتب بیشتر را شامل می شود.

در انتها لازم است بدانید کشور آلمان در رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی و از نظر وجود قوانین فراگیر و دقیق، در بین سایر کشورهای دنیا بالاترین جایگاه را دارد و دریافت گواهینامه­­ی رانندگی در این کشور شامل مراحل متعدد و تقریبا دشواری است.

شرایط دریافت گواهینامه رانندگی بین المللی

همان طور که گفتیم برخورداری از گواهینامه رانندگی بین المللی می تواند امکان های جدید گردشگری برای هر فرد به ویژه در حوزه­ ی کشورهای همسایه ایجاد کند. در ایران هم به علت حضور کشورمان در جمع کشورهای عضو، شما می توانید از طریق گواهینامه رانندگی فعلیتان، اقدام به دریافت گواهینامه بین المللی نمایید. جهت این کار تنها کافی است گواهینامه شما دارای حداقل یک ماه و یک روز اعتبار بوده تا با در دست داشتن یک قطعه عکس و گذرنامه تان بتوانید در کمتر از یک ساعت گواهینامه بین المللی خود را دریافت کنید.

چند نکته مهم در این بخش وجود دارد، ابتدا این که در هنگام سفر می بایست در کنار گواهینامه بین المللی، گواهینامه محلی خود را نیز به همراه داشته باشید. بیمه ­ی خودرو در این مواقع اجباری بوده و می تواند پشتیبان خسارت های احتمالی، جرائم و یا تصادفات باشد. ضمنا با گواهینامه بین المللی شما می توانید کمتر از 3 ماه در کشور مقصد رانندگی کرده و پس از آن می بایست اقدام به تهیه گواهینامه ملی آن کشور نمایید.

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند