کدخبر: ۳۱۹۶۷۵ لینک کوتاه

حسین دهقان در گفت‌وگو با CNN؛

پاسخ به آمریکا قطعاً نظامی و علیه مواضع نظامی خواهدبود +فیلم

اقتصادنیوز؛ حسین دهقان، مشاور نظامی مقام معظم رهبری در مصاحبه با شبکه آمریکایی سی ان ان گفت که پاسخ ایران به اقدام تروریستی آمریکا در به شهادت رساندن سپهبد قاسم سلیمانی مطمئناً پاسخی نظامی علیه مواضع نظامی خواهد بود.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران؛ حسین دهقان، وزیر دفاع سابق ایران در این مصاحبه گفت: «بگذارید یک مسئله را به شما بگویم: رهبری ما رسماً اعلام کرده است که ما هرگز به دنبال جنگ نبوده‌ایم و نخواهیم بود.»

او افزود: «این آمریکاست که جنگ را آغاز کرده است. به همین دلیل، آن‌ها باید واکنش‌های متناسب با اقدامشان را بپذیرند. تنها چیزی که می‌تواند به این دوره از جنگ پایان دهد، این است که آمریکا ضربه‌ای برابر با ضربه‌ای که وارد کرده است، دریافت کند. پس از آن نیز به دنبال دور جدیدی از [جنگ] نباشد.»

دهقان توئیت‌های ترامپ را «پوچ و مسخره» توصیف کرد و گفت: «ترامپ از حقوق بین‌الملل آگاه نیست. او قطعنامه‌های سازمان ملل را نیز به رسمیت نمی‌شناسد. اساساً او یک گانگستر و قمارباز واقعی است. او سیاستمدار نیست و ثبات روانی ندارد.»

او که با لباس رزم در این مصاحبه حاضر شده بود، با نشان دادن تصویر شهید حاج قاسم سلیمانی خطاب به ترامپ گفت: «این تصویر را به خاطر بسپار، این تصویر کسی است که تا پایان عمرت تو را رها نخواهد کرد!»

پاسخ ایران مطمئناً نظامی علیه مواضع نظامی خواهد بود

وی با اشاره به قطعنامه ۲۳۴۷ سازمان ملل که تخریب غیر قانونی میراث فرهنگی را محکوم می‌کند گفت: «اگر ترامپ می‌خواهد قاعده، منطق و عقلانیت را بر تصمیم خود حاکم کند، باید بپذیرد که یک جنایتکار جنگی است و در یک دادگاه صالح محاکمه شود.»

دهقان در پاسخ به این سؤال که اگر ترامپ تهدید خود مبنی بر حمله به مراکز فرهنگی ایران را عملی کند، چه اتفاقی خواهد افتاد، گفت: «مطمئناً هیچ نظامی ارتش آمریکا، هیچ مرکز سیاسی آمریکا، هیچ پایگاه نظامی آمریکا، هیچ کشتی آمریکایی در امان نخواهد بود و آن‌ها در دسترس ما هستند.»

در پی حمله تروریستی بامداد جمعه آمریکا به کاروان الحشد الشعبی در نزدیکی فرودگاه بغداد، سردار سرلشکر قاسم سلیمانی به همراه ابومهدی المهندس، نایب رئیس الحشد الشعبی و چند تن دیگر از یاران ایشان به شهادت رسیدند.

این مطلب برایم مفید است
60 نفر این پست را پسندیده اند