کدخبر: ۳۱۹۷۷۳ لینک کوتاه

افزایش وسعت دریاچه ارومیه

اقتصاد نیوز:​مدیر استانی ستاد احیای دریاچه ارومیه در آذربایجان‌غربی گفت: هم اکنون وسعت دریاچه ارومیه دو هزار و ۸۰۷ کیلومتر مربع بوده که نسبت به مشابه سال گذشته ۷۱۴ کیلومتر افزایش وسعت داشته است.

به گزارش اقتصاد نیوز، فرهاد سرخوش، مدیر استانی ستاد احیای دریاچه ارومیه با اشاره به آخرین وضعیت دریاچه ارومیه به تسنیم گفت: امروز تراز دریاچه ارومیه 1271.27 بوده که نسبت به سال گذشته 69 سانتی‌متر افزایش تراز را نشان می‌دهد.

وی تصریح کرد: همچنین وسعت دریاچه دو هزار و 807 کیلومتر مربع بوده که نسبت به مشابه سال گذشته 714 کیلومتر افزایش وسعت داشته است.

مدیر استانی ستاد احیای دریاچه ارومیه در آذربایجان‌غربی با اشاره به اینکه هم‌اکنون حجم دریاچه ارومیه سه میلیارد و 350 میلیون مترمکعب است افزود: حجم آبی دریاچه ارومیه نسبت به سال گذشته در همین موقع، یک میلیارد و 710 میلیون متر مکعب افزایش دارد.

وی از آغاز رهاسازی آب به سمت پیکره دریاچه ارومیه خبر داد و گفت: از اول دی ماه، کار رهاسازی آب از سد شهیدکاظمی بوکان آغاز شده و در این رابطه، 69 میلیون مترمکعب رهاسازی آب با دبی 60 مترمکعب بر ثانیه انجام شده است.

تراز سطح آب دریاچه ارومیه افزایش یافت

سرخوش اظهار کرد: از سوی دیگر 45 میلیون مترمکعب نیز از سد شهرچای ارومیه با دبی 16 مترمکعب بر ثانیه آب به سمت دریاچه رهاسازی شد.

وی تصریح کرد: سایر رهاسازی‌ها نیز پس از مشخص شدن منابع و مصارف و نیز بارندگی‌ها انجام می‌شود.

مدیر استانی ستاد احیای دریاچه ارومیه در آذربایجان‌غربی افزود: هم اکنون تمامی رودخانه‌ها به سمت پیکره دریاچه ارومیه رهاسازی شده و دو مورد نیز رهاسازی از سدهای بوکان و ارومیه، سبب افزایش ارتفاع آن شده است

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند