کدخبر: ۳۲۰۱۸۷ لینک کوتاه

بیانیه دفتر عبدالمهدی درباره حمله موشکی سپاه به عین‌الأسد

اقتصادنیوز؛ عادل عبدالمهدی، دفتر نخست‌وزیر مستعفی عراق امروز- چهارشنبه- بیانیه‌ای را درباره حمله موشکی ایران به دو پایگاه آمریکایی «عین الاسد» و «اربیل» صادر کرد.

به اقتصادنیوز به نقل از ایلنا؛ دفتر «عادل عبدالمهدی»، نخست‌وزیر مستعفی عراق با انتشار بیانیه‌ای درباره بمباران موشکی ایران در دو پایگاه «عین الاسد» و «اربیل» نوشت: «پس از نیمه شب چهارشنبه پیام رسمی شفاهی جمهوری اسلامی ایران را دریافت کردیم که پاسخ ایران به ترور شهید قاسم سلیمانی آغاز شده یا اندکی بعد آغاز خواهد شد و این حمله به اماکن حضور ارتش آمریکا در بغداد محدود خواهد بود اما این مواضع مشخص نشد». 

در ادامه این بیانیه آمده است: «درست همزمان با این پیام،‌ طرف آمریکایی در حالی که موشک‌ها بر جناح ویژه نیروهای آمریکا در دو پایگاه عین الاسد در استان الانبار و حریر در استان اربیل و مواضع دیگر  فرو می‌بارید، با ما تماس گرفت».

این بیانیه افزوده است: «طبیعتا ما به محض دریافت خبر حمله به فرماندهان نظامی عراق برای اتخاذ تدابیر احتیاطی لازم آماده‌باش اعلام کردیم».

در این بیانیه آمده است: «تا این لحظه خبری از خسارت جانی نیروهای عراق ما گزارش نشده است». 

دفتر رسانه‌ای نخست‌وزیر عراق در این بیانیه تأکید کرد: «فرمانده کل نیروهای مسلح از همان زمان حمله تا این لحظه تحولات را پیگیری کرده و تماس‌های داخلی و خارجی لازم را در تلاش برای اتخاذ موضع مناسب و عدم ورود به جنگ که بدون تردید، عراق و منطقه نخستین قربانیان آن خواهند بود، برقرار کرده است».

این بیانیه توضیح داده است: «دولت عراق در عین حال که هر نوع نقض حاکمیت  یا حمله  به اراضی خود را نمی‌پذیرد، به تلاش‌هایش برای جلوگیری از تشدید تنش و احترام همه به حاکمیت عراق و عدم عبور از آن و عدم در معرض خطر قرار گرفتن مردم کشورش ادامه می‌دهد». 

بیانیه دفتر رسانه‌ای نخست‌وزیر عراق همه را به خویشتن‌داری، عقل‌گرایی و پای بندی به منشورهای بین‌المللی و احترام به کشور عراق و تصمیمات دولت این کشور و کمک به آن برای عبور از این بحران خطرناک که عراق، منطقه و جهان را به جنگی فراگیر و ویرانگر تهدید می‌کند، دعوت کرده است. 

این مطلب برایم مفید است
28 نفر این پست را پسندیده اند