کدخبر: ۳۲۰۲۱۷ لینک کوتاه

پیام رئیس‌جمهوری درباره حضور مردم در تشییع حاج‌ قاسم سلیمانی

اقتصادنیوز: رئیس جمهوری باتجلیل ازحضورحماسی مردم در تشییع سردار سلیمانی و یارانش گفت: رستاخیر بزرگ و حرکت خروشان امت اسلامی، آغازی برای رویش هزاران سلیمانی مجاهدوگسترش و تقویت محورمقاومت است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی ریاست جمهوری، حسن روحانی عصر چهارشنبه در پیامی با تجلیل از حضور حماسی، دشمن شکن و تاریخی مردم آگاه و قدرشناس ایران اسلامی در مراسم تشییع و تودیع قهرمان ملی، سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی و همرزمان شهیدش، تاکید کرد: پیام روشن این حماسه عاشورایی، تجدید میثاق با آرمان‌های بلند انقلاب و شهیدان و تداوم راه درخشان آن سردار پرافتخار و مقاومت در برابر کشوری جنایت‌پیشه است.

در این پیام آمده است: حضور حماسی، دشمن‌شکن و تاریخی شما مردم آگاه و قدرشناس ایران اسلامی در مراسم تشییع و تودیع قهرمان ملی، مجاهد خستگی‌ناپذیر و شهید مقاومت، سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی و همرزمان شهیدش، جلوه‌های به یاد ماندنی و وصف‌ناپذیر از شکوه و عظمت ملت و خشم انقلابی آنها را در مقابل دیدگان جهانیان به نمایش درآورد و هراس بر پیکر منحوس استکبار جهانی و حامیان کوردل آنها افکند.

روحانی افزود: بی‌شک این رستاخیر بزرگ و حرکت خروشان امت اسلامی در سراسر ایران، کشورهای منطقه و جهان، سرآغازی برای رویش هزاران سلیمانی مجاهد و گسترش و تقویت محور مقاومت است که افق‌های روشنی در مبارزه‌ای بی‌امان علیه سلطه‌گران خون‌آشام و مروجان خشونت و ترور در منطقه و جهان گشود و این درسی است که زندگی و شهادت سردار سرافراز جبهه مقاومت و ایثار به ما می‌آموزد.

رئیس جمهوری ادامه داد: این امواج توفنده که روز به روز ابعاد تازه‌ای خواهد یافت، برای انتقام و خونخواهی بزرگ مردی است که در قامت مالک اشتر زمان برخاست و سالیان متمادی با مجاهدت و رشادت‌های بی‌بدیل، پرچم‌داری و پیش‌قراولی جهاد و مبارزه با جبهه استکبار را با عشق و ارادت به سالار و سرور شهیدان، سرلوحه زندگی پربرکت خود قرار داد.

وی یادآور شد: پیام روشن این حماسه عاشورایی، تجدید میثاق با آرمان‌های بلند انقلاب و شهیدان و تداوم راه درخشان آن سردار پرافتخار و مقاومت در برابر کشوری جنایت‌پیشه است که با این حرکت ناجوانمردانه و بزدلانه، اوج خفت و خواری و در عین حال، خوی وحشی‌گری خود را بیش از هر زمان دیگری، عیان کرد.

روحانی خاطرنشان کرد: اینجانب با پاسداشت یاد و خاطره و مجاهدت‌های بی‌نظیر آن سردار قلب‌ها و همرزمان شهیدش، از حضور میلیونی شما مردم فهیم و حماسه‌آفرین ایران در اقصی نقاط کشور که با دل‌های عاشق، احساسات پاک و چشمان اشک‌بار، قهرمان و سردار وطن‌ خود را بر سریر عرش نشاندید، صمیمانه سپاسگزارم و در مقابل عظمت و بزرگواری شما ملت بزرگ که قلم از بیان آن عاجز است، سر تعظیم فرود می‌آورم.

رئیس جمهوری اضافه کرد: امیدوارم بتوانیم ادامه‌دهنده راه روشن و مشی و مرام آن فرمانده دلاور و مدافع حریم ولایت و امامت باشیم؛ بزرگ‌مردی که بودنش موجب هراس دشمن بود، رفتنش هم لرزه بر اندام دشمن زبون انداخت.  لازم می‌دانم مراتب همدردی مجدد خود را با خانواده‌هایی که در مراسم تشییع پیکر مطهر سردار سپهبد شهید سلیمانی در کرمان بر اثر ازدحام و تراکم جمعیت عزیزان خود را از دست دادند، اعلام داشته و علو درجات آنان را از درگاه خداوند بزرگ مسألت دارم.

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند