کدخبر: ۳۲۰۴۹۱ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

راه هایی برای تقویت سیستم ایمنی بدن

اقتصاد نیوز:​حفظ یک سبک زندگی سالم ، فعال و پر جنب و جوش در طی ماههای هوای سرد اهمیت بسیاری دارد، اما برای دستیابی به این هدف ، باید رابطه پیچیده بین سلامت روده و سیستم ایمنی بدن را درک کنیم. سیستم ایمنی بدن هنگام مبارزه با بیماری می تواند از مواد غذایی بیشترین بهره را ببرد.

به گزارش اقتصاد نیوز و به نقل از انتخاب، حدود 80 درصد سیستم ایمنی بدن شما در دستگاه گوارش تقویت می شود. مراقبت از سلامت روده شما یکی از مهمترین اقدامات برای حفظ سلامتی ، جذب مواد مغذی و تقویت سیستم ایمنی بدن است. در اینجا برخی از تقویت کننده های مهم سیستم ایمنی طبیعی ذکر شده است:

پروبیوتیک

این باکتریهای زنده مجاری روده را استعمار کرده و در سلامت روده نقش اساسی دارند، که به حمایت از سیستم ایمنی بدن کمک می کند. حتماً روزانه یک یا دو وعده غذای پروبیوتیک با گزینه های تخمیر شده مانند کفیر ، کیمچی ، کوموچا ، میزو ، ناتو ، ترشی ، ماست ساده و میل کنید. برای ایجاد و حفظ سیستم ایمنی سالم سعی کنید به اندازه کافی بدن خود را آبرسانی کنید.

سیر

سیر سرشار از آنتی اکسیدان ها و حاوی آلیین ، ترکیبی است که به مبارزه با میکروب ها کمک می کند. هنگامی که سیر خام خرد یا قطعه قطعه شود ، آلیین تبدیل به آلیسین ، ماده فعال و تقویت کننده سیستم ایمنی بدن می شود.

مکمل های ویتامین D

برای عملکرد صحیح سیستم ایمنی بدن ، به میزان کافی ویتامین D نیاز دارید ، از آنجا که بیشتر ویتامین D از نور خورشید ناشی می شود ، ما توصیه می کنیم روزانه یک ویتامین D3 مصرف کنید.

این مطلب برایم مفید است
7 نفر این پست را پسندیده اند