کدخبر: ۳۲۰۷۷۳ لینک کوتاه

سفیر انگلیس در تهران:

در تجمع اعتراض نه، در مراسم یادبود قربانیان پرواز ۷۵۲ شرکت کردم

اقتصادنیوز؛ راب مک‌ایر، سفیر انگلیس در تهران تاکید کرد که وی در مراسم یادبود قربانیان سقوط هواپیمای اوکراینی شرکت کرده است، نه در تجمع اعتراضی.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس؛ «راب مک ایر» سفیر انگلیس در تهران که شب گذشته در تجمعات غیرقانونی واقع در تهران بازداشت شده بود در حساب توئیتری خود مدعی شد: «می‌توانم تایید کنم من در هیچ اعتراضی شرکت نکردم. به رویدادی رفتم که گفته شده بود تجمعی به یاد قربانیان تراژدی پرواز 752 بود. طبیعی بود که بروم تا به قربانیان، که برخی از آنها بریتانیایی بودند، ادای احترام کنم. 5 دقیقه بعد از اینکه شعارها شروع شد محل را ترک کردم.»

وی در ادامه افزود: «من نیم ساعت بعد از ترک محل دستگیر شدم. بازداشت دیپلمات‌ها در همه کشورها غیرقانونی است. بیانیه وزارت خارجه(انگلیس) را بخوانید».

راب مک ایر سفیر انگلیس

گفتنی است در میان معترضانی که توسط مأموران امنیتی و انتظامی حاضر در تجمع عصر شنبه مقابل دانشگاه امیرکبیر بازداشت شده‌اند، رابرت مک‌ایر سفیر کشور انگلستان نیز حضور داشته است.

برخی از حاضران در صحنه می‌گویند که آقای سفیر در حال تهیه عکس و فیلم از اتفاقات و حوادث تجمع امروز و گفتگو با معترضان بوده است.

مک‌ایر در بدو دستگیری صرفاً به زبان انگلیسی صحبت می‌کرده و از معرفی خود اجتناب کرده است.

دولت انگلیس در واکنش به بازداشت سفیر خود در تجمع شامگاه شنبه در تهران، مدعی شد این اقدام نقض قوانین بین‌المللی است.

این مطلب برایم مفید است
3 نفر این پست را پسندیده اند