سیل مدارس دشتیاری چابهار را به تعطیلی کشاند

کدخبر: 320810
اقتصادنیوز: معاون استاندار سیستان و بلوچستان و فرماندار شهرستان ویژه چابهار گفت: جاری بودن سیل و آبگرفتگی مدارس و واحدهای مسکونی سبب شده تا برای سومین روز متوالی مدارس بخش دشتیاری، پلان و دهستان پیرسهراب بخش مرکزی این شهرستان تعطیل شوند.

به گزارش اقتصادنیوزرحمدل بامری شامگاه یکشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این اقدام با توجه به آبگرفتگی معابر، جاری شدن سیلاب و طغیان رودخانه‌ها و بنا بر تصمیم ستاد مدیریت بحران و عدم دسترسی دانش آموزان به مدارس و ضرورت صیانت از سلامت دانش آموزان و پیشگیری از بروز حوادث احتمالی، مدارس کلیه مقاطع تحصیلی در دو شیفت صبح و عصر انجام شده است.

 

وی بیان کرد: منطقه دشتیاری همانگونه که از نامش پیداست بصورت دشت و اراضی سکونتی است که با بالا آمدن آب دچار آبگرفتگی و نفوذ آب شده و تردد بین روستاها و حتی داخل روستا سخت می شود.

وی با بیان اینکه از همه هموطنان و مسوولان استانی و کشوری تقاضای کمک و همکاری داریم،خاطرنشان کرد: هم اینک تنها راه دسترسی مردم با قایق و یا بالگرد است که امدارسانی در حال انجام است.

وی افزود: بیش از ۴۷ هزار دانش آموز در چابهار و حدود ۴۰ هزار دانش آموز در بخش های پلان و دشتیاری مشغول به تحصیل هستند و اکثر مدارس فاقد استانداردهای لازم و در مقابل سیل و بارندگی ها آسیب پذیر هستند.

به گزارش ایرنا بارندگی های سیل آسا در چابهار و کنارک خسارت های سنگینی بر جا گذاشته و به زیرساخت های راه و کشاورزی و منازل مردم خسارت جدی وارد کرده است.

تیتر یک
پیشنهاد اقتصادنیوز
اقتصادنیوز امروز به شما پیشنهاد ویژه ای درباره حوزه های مهم خبری می دهد
از دست ندهید