کدخبر: ۳۲۱۷۰۳ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد
سفیر آمریکا خواهان انتشار سخنرانی کدام‌یک از ائمه جمعه ایران در سراسر آمریکا واروپا شد؟

سفیر آمریکا خواهان انتشار سخنرانی کدام‌یک از ائمه جمعه ایران در سراسر آمریکا واروپا شد؟

اقتصادنیوز: اظهارات اخیر احمد علم‌الهدی امام جمعه مشهد درباره «تکه تکه» کردن سفیر انگلیس به خاطر حضور در یک تجمع اعتراضی در تهران، در رسانه‌های جهانی بازتاب داشته است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از عصرایران، ریچارد گرنل سفیر آمریکا در آلمان که دیدگاهی بسیار نزدیک به تندروهای جمهوریخواه آمریکایی علیه ایران دارد، با انتشار فیلم اظهارات علم الهدی درباره سفیر انگلیس در توییتر، نوشت: این اظهارات را نمی‌شود نادیده گرفت. حرف‌های ایشان باید بلند در آمریکا، اروپا و همه‌جا پخش شود. اینها دیگر قابل چشم‌پوشی نیستند."

روزنامه "سان "بریتانیا نیز با بازتاب اظهارات علم‌الهدی نوشت: سفیر انگلیس در تهران پس از اینکه از سوی امام جمعه مشهد به "تکه تکه" شدن تهدید شد، تهران را به مقصد کشورش ترک کرد.

بازتاب اظهارات احمدعلم‌الهدی درباره این روزنامه نوشت: تهدید این دیپلمات بریتانیایی از سوی یکی از متنفذترین روحانیون حکومتی ایران، امنیت او را در ایران در معرض خطر قرار داده است.

بسیاری از روزنامه‌ها و وب سایت‌های خبری بریتانیا هم طی روزهای گذشته اظهارات علم‌الهدی درباره تکه تکه کردن سفیر انگلیس را بازتاب داده‌اند.

خبرگزاری انگلیسی رویترز نیز با اشاره به اظهارات مقامات قضایی ایران درباره ضرورت اخراج سفیر بریتانیا از کشور به عنوان "عنصر نامطلوب"، اظهارات علم‌الهدی را درباره سفیر بریتانیا بازتاب داده است.

 

این مطلب برایم مفید است
3 نفر این پست را پسندیده اند