کدخبر: ۳۲۱۸۴۴ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

عبور بیت کوین از مرز ۹۰۰۰ دلار

​اقتصاد نیوز:آخر هفته ها معمولا روز شانس بیت کوین نیست اما امروز و با عبور از مرز قیمتی ۹۰۰۰ دلار رکورد جدیدی را در سال ۲۰۲۰ ثبت کرد.

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از دیجیاتو،بیت کوین برخلاف روند سال ۲۰۱۹ طی ده روز گذشته نه تنها از نرخ ۸۰۰۰ بلکه از ۹۰۰۰ دلار هم رد شد، هرچند در ساعت گذشته با افت نسبی به کانال ۸ هزار برگشت. در واقع قیمت این رمزارز در سال ۲۰۲۰ حدود ۲ هزار دلار بیشتر شده که به معنی رشد ۲۸ درصدی است. یکی از تحلیلگران بازار ارزهای دیجیتال که با عنوان fil₿fil₿ در توییتر شناخته می شود، تاکید کرده که این عملکرد حتی از پیش بینی های قبلی هم بهتر بوده است.

تکانه بیت کوین در حال حاضر صعودی است و تداوم سناریوی بازار گاوی یا رو به رشد محتمل است. بر اساس برآوردهای کنونی حرکت به سوی نرخ های بالاتر و حتی عبور از مرز روانی ۱۰ هزار دلار دور از انتظار نیست. تحلیلگر سرشناس دیگری با نام کاربری Big Cheds هم در توییتر اذعان کرده که شرایط مثل زمانی است که قیمت بیت کوین از ۵ هزار به ۱۴ هزار دلار رسید و در نتیجه ممکن شاهد افزایش قیمت این رمزارز تا نرخ بی سابقه ای باشیم.

پیش از این تصور می شد هاوینگ (Halving) بعدی با نصف شدن پاداش استخراج بلاک ها جانی تازه به بیت کوین ببخشد اما اگر نرخ قبل از هاوینگ سال آینده به ۱۰ هزار دلار برسد احتمال افزایش آن پس از این رویداد تا ۲۰ هزار دلار هم بعید نیست.

ارزش کلی بازار رمزارز در حال حاضر به ۲۵۰ میلیارد دلار رسیده است. قیمت رمزارزهای دیگر در روزهای گذشته دستخوش تغییر شده و تحلیلگران بر این باورند که بازار گاوی یا رو به رشد بیت کوین باعث صعودی شدن بهای این رمزارزها شده است.

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند