کدخبر: ۳۲۲۰۰۶ لینک کوتاه

آسیب های بدن در اثر تایپ با گوشی موبایل

اقتصاد نیوز: رئیس انجمن علمی فیزیوتراپی ایران تایپ زیاد با گوشی همراه را برای سلامت بدن مضر خواند و گفت: تایپ با گوشی تلفن همراه و همچنین کار زیاد با لپ‌تاپ علاوه بر وارد آوردن فشار به انگشتان و چشم، سلامت ستون فقرات را نیز به خطر می‌اندازد.

به گزارش اقتصاد نیوز،  موذن‌زاده درباره تاثیر فیزیوتراپی برای رفع مشکلات مربوط به ستون فقرات به اینا گفت: فیزیوتراپی در سه مرحله می‌تواند نقش ایفا کند. در مرحله اول، نقش پیشگیرانه از بروز بیماری دارد. در این مرحله می‌توان آموزش‌های لازم را به آحاد مردم ارائه داد.

 افزود: این آموزش‌ها باید در مورد نحوه استفاده از گوشی همراه، نحوه خوابیدن، درس خواندن، نحوه مطالعه و مسائلی باشد که تحت عنوان ارگونومی آنها را می‌شناسیم. ارگونومی به معنای تطبیق شرایط فیزیولوژیک بدن با محیط اطراف است.

وی درباره بُعد درمانی فیزیوتراپی نیز خاطرنشان کرد: این حوزه شامل انجام ورزش‌های مناسب، ارائه خدمات درمانی و مدالیته‌های لازم برای بیماران می‌شود. مدالیته به معنای استفاده از هرگونه روش برای درمان بیماری‌های مربوط به فیزیک پزشکی است.

رئیس انجمن علمی فیزیوتراپی ایران توضیح داد: تاکید ما در این حوزه بر تمرین درمان‌های دستی مانند ماساژ و همچنین روش‌های درمانی مانند سوزن خشک است.

موذن‌زاده گفت: فیزیوتراپی در مرحله بازتوانی و بازگشت بیمار به محیط کار، زندگی، خانه و فعالیت‌های روزمره نیز موثر است.

وی یادآور شد: متاسفانه مشکلاتی مانند کمردرد عامل مهمی است که فرد را از زندگی، کار و خانه جدا می‌کند و فرد مجبور می‌شود به دلیل مشکلی که در ستون فقراتش ایجاد شده است، استراحت کند و استعلاجی داشته باشد.

رئیس انجمن علمی فیزیوتراپی ایران تاکید کرد: هرچه سریع‌تر بتوانیم این بیماران را به محیط فعالیت طبیعی بازگردانیم به همان اندازه تاثیرات فیزیوتراپی در چرخه فعالیت حرفه‌ای، خانوادگی و اجتماعی فرد کمک‌کننده‌تر خواهد بود.

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند