کنفرانس خبری ترامپ در داووس؛ انتقاد تند از «گرتا تونبرگ» و «اتحادیه اروپا»/ تعریف‌وتمجید از بوریس جانسون

کدخبر: 322333
اقتصادنیوز؛ «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهوری آمریکا در کنفرانس خبری پایانی‌اش در مجمع عمومی اقتصاد در داووس، با لحن کنایه‌آمیز دربار اظهارات «گرتا تونبرگ» نوجوان سوئدی فعال محیط‌زیست گفت: «برخی آدم‌ها حرف‌هایی غیرواقعی می‌زنند، به‌طوری که اگر بخواهیم براساس حرف‌های آن‌ها پیش برویم، نمی‌توانیم زندگی کنیم».

 «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهوری آمریکا امروز -‌چهارشنبه- در نشستی خبری در حاشیه مجمع عمومی اقتصاد گفت که «گرتا تونبرگ»، فعال سوئدی محیط‌زیست، نباید از آمریکا انتقاد کند. 

وی در پاسخ به این‌که نظرش درباره اظهارات روز گذشته تونبرگ چیست، گفت: «او مرا شکست داده و جلد مجله تایم را به خود اختصاص داد».

ترامپ همچنین گفت که او مسائل زیست‌محیطی را بسیار جدی می‌گیرد، اما از افرادی که به دنبال تغییرات بسیار بنیادین هستند نیز انتقاد کرد و گفت: «برخی آدم‌ها حرف‌هایی غیرواقعی می‌زنند، به‌طوری که اگر بخواهیم براساس حرف‌های آن‌ها پیش برویم، نمی‌توانیم زندگی کنیم».

تقبیح اروپا، تحسین جانسون

رئیس‌جمهوری آمریکا همچنین با ستایش از «بوریس جانسون»، نخست‌وزیر بریتانیا گفت که او از مذاکرات با اتحادیه اروپا بر سر برگزیت «سربلند بیرون خواهد آمد».

وی گفت: «کار کردن با اتحادیه اروپا از کار کردن با چین هم سخت‌تر است. باید مانند بوریس در این زمینه رفتار کرد. اما به گمانم بوریس خوب پیش خواهد رفت و سربلند بیرون خواهد آمد».

ترامپ گفت: «بوریس جرات زیادی دارد. کارش محشر و موضع بریتانیا بسیار خوب است. پیش از بوریس آن‌ها چنین موضعی نداشتند».

استیضاح طولانی را ترجیح می‌دهم

 رئیس‌جمهوری آمریکا در نشست خبری در حاشیه نشست مجمع عمومی اقتصاد گفت: «تصمیم درباره این مسأله را به سنا واگذار می‌کنم».

ترامپ همچنین گفت که فرایند استیضاحش را پس از بازگشت از این نشست تماشا خواهد کرد.

وی گفت: «ترجیح می‌دهم دادگاه مسیری طولانی را در پیش بگیرد».

ترامپ پیشتر در پیامی توئیتری اعلام کرده بود: «متن گفت‌وگو [با رئیس‌جمهوری اوکراین] را بخوانید».

 

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما