مترو برای افتتاح ماهی یک ایستگاه اعتبارات غیر نقد دارد

کدخبر: 322476
اقتصادنیوز : رئیس شورای اسلامی شهر تهران گفت: مترو برای افتتاح هر ماه یک ایستگاه پول دارد و باید بتواند بودجه غیرنقدی خود را محقق و صرف توسعه خطوط کند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از مهر ،محسن هاشمی در پاسخ به این پرسش که مدیرعامل مترو تاخیر در تحقق وعده افتتاح ماهی یک ایستگاه را به دلیل مشکلات اعتباری و عدم پرداخت بهای اوراق مشارکت توسط یکی از بانک‌ها عنوان کرده است و گفت: مترو اعتبارات دیگری نیز برای جبران اعتبارات مورد نیاز خود دارد در حال حاضر ۶۰۰ میلیارد تومان بودجه غیرنقد از محل مجتمع‌های ایستگاهی برای توسعه مترو پیش بینی شده که تاکنون یک ریال از این محل نقد نشده است. مترو اعتبار دارد و مدیریت آن باید این توانایی نقد کردن این اعتبارات را داشته باشد، نباید به دلیل عدم توانایی تحقق بودجه غیرنقد اعلام کنیم نمی‌توانیم ماهی یک ایستگاه را افتتاح کنیم و باید این موضوع پیگیری شود.

محسن هاشمی در پاسخ به پرسش دیگری مبنی بر اینکه شنیده شده مسئولان برگزاری نمایشگاه کتاب دوباره با برگزاری این نمایشگاه در مجموعه شهر آفتاب مخالفت کرده اند، گفت: این مخالفت تنها به عدم تکمیل زیرساخت‌های مجموعه نمایشگاهی شهر آفتاب باز نمی‌گردد، ما رقیبی برای این نمایشگاه داریم و آن علاقه مندی بالای مسئولان مصلی تهران به برگزاری این نمایشگاه است همچنین خود ناشران نیز علاقه مند هستند که نمایشگاه در داخل شهر برگزار شود و معتقدند رفت و آمد برای مردم در مجموعه نمایشگاهی شهر آفتاب سخت است و عنوان می‌کنند به خاطر عدم دسترسی مناسب استقبال کمتر می‌شود و پس از آن موضوع زیرساخت‌ها را مطرح می‌کنند.

وی ادامه داد: در کنار این رقابت‌ها و نگاه ناشران، وجود دو ایستگاه مترو در مصلی نیز باعث شده این مکان محبوب تر برای شهروندان باشد چون دسترسی‌های بهتری دارد. بنابراین دلایل اصلی مخالفت همین موضوع است.

وی در پاسخ به این پرسش که احتمال دارد دوباره شهر آفتاب در لیست فروش املاک شهرداری قرار گیرد، گفت: این احتمال برای همه اموال شهر وجود دارد اما در حال حاضر شهرداری برای تحقق بودجه غیرنقد خود ضعیف عمل می‌کند و همین موضوع باعث شده بسیاری از مسائل پیگیری نشود. 

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما