کدخبر: ۳۲۲۴۸۱ لینک کوتاه

سخنگوی کاخ سفید از پاسخ درباره جاسوسی ولیعهد عربستان طفره رفت

اقتصادنیوز : یک مقام ارشد کاخ سفید از پاسخ دادن درباره جاسوسی ولیعهد عربستان از یک سرمایه‌دار آمریکایی طفره رفت.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از مهر ، «هوگان گیدلی» سخنگوی کاخ سفید در ارتباط با نقش مستقیم «محمد بن سلمان» ولی‌عهد سعودی در جاسوسی از مالک یک شرکت آمریکایی گفت: عربستان سعودی یک متحد مهم ماست.

سخنگوی کاخ سفید با طفره رفتن از پاسخ درباره رسوایی جاسوسی ولیعهد عربستان از یک سرمایه‌دار معروف آمریکایی گفت: اطلاعات بیشتری در این خصوص ندارم، اما این وضعیت را جدی می‌گیریم.

در ادامه رسوایی‌های بین‌المللی محمد بن سلمان، ولیعهد افراط‌گرای عربستان سعودی، در یک رخداد غیرمعمول دستان او در جاسوسی از رئیس شرکت آمازون افشا شد. با وجود انکار سعودی‌ها، اکنون به نظر می‌رسد مشاوران امنیتی رئیس آمازون مستندات دقیقی را در دست دارند که حتی نمایندگان سازمان ملل نیز به واقعی و مستند بودن آن‌ها تاکید دارند.

پیش از این رسانه‌ها اعلام کرده بودند که تلفن همراه جف بزوس مالک شرکت آمازون توسط محمد بن سلمان ولیعهد عربستان از طریق ارسال یک بدافزار در پیام رسان واتس‌آپ هک شده است.

منابع خبری به روزنامه انگلیسی گاردین گفتند: در سال ۲۰۱۸ چندین ماه پیش از قتل خاشقچی یک پیام در واتس‌آپ از حساب شخصی بن سلمان به تلفن همراه بزوس ارسال شده بود.

طبق نتیجه به دست آمده از تحلیل مجاری قانونی دیجیتالی، پیام ارسال شده از شماره محمد بن سلمان شامل یک بدافزار بوده که در گوشی بزوس ثروتمندترین مرد دنیا نفوذ کرده است.

زمانی که برخی جزئیات در مورد زندگی شخصی مالک شرکت آمازون در نشریه نشنال انکوایرر آمریکا منتشر شد، تیم امنیتی بزوس با انجام تحقیقاتی با اطمینان بالا اعلام کردند که سعودی‌ها دسترسی به تلفن همراه وی را مدیریت کرده و اطلاعات شخصی درباره او را به دست آورده‌اند.

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند