کدخبر: ۳۲۲۶۰۶ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

پنتاگون به درگیری‌ها میان نظامیان روسی و آمریکایی در سوریه واکنش نشان داد

اقتصاد نیوز: سخنگوی پنتاگون به گزارشات منتشر شده درباره درگیری‌ها میان نظامیان روسی و آمریکایی در سوریه واکنش نشان داد.

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از ایسنا، به نقل از خبرگزاری نووستی، جاناتان هافمن، سخنگوی وزارت دفاع آمریکا(پنتاگون) در واکنش به گزارشات منتشر شده درباره تیراندازی و درگیری میان نظامیان روسی و آمریکایی در سوریه گفت: ما به صورت واضح به تمامی کشورها و گروه های دیگر در منطقه گفته‌ایم که نیروهایمان کجا هستند. ما از کانال‌های ارتباطی برای ممانعت از هرگونه برخورد یا سوءتفاهمی استفاده می‌کنیم. من اطلاعاتی درباره چیزی به نام تبادل آتش ندارم. تمام چیزی که می‌توانم بگویم این است که ما آنجا که باید باشیم هستیم و آن‌ها هم دقیقا این را می‌دانند.

هافمن گفت: نظامیان آمریکایی در پایگاه‌هایشان در سوریه می‌مانند. ما همچنان با همتایان روسی خود برای ممانعت از وقوع درگیری میان دو طرف تماس خواهیم داشت.

از سوی دیگر معاون فرمانده ائتلاف ضد داعش اعلام کرد تماس‌های میان نظامیان روسیه و آمریکا به صورت هفتگی برقرار است و آن‌ها تقریبا روزانه نیز در سطح پایین‌تر تماس‌هایی دارند.

پنجشنبه دیده بان حقوق بشر سوریه، نهاد وابسته به مخالفان سوری از وقوع درگیری‌های فیزیکی و سلاح کشیدن بین نیروهای آمریکایی و نیروهای روسیه در پی عبور نیروهای روس از جاده بین‌المللی "M4" به سمت شهرک تل تمر خبر داده بود.

 

این مطلب برایم مفید است
20 نفر این پست را پسندیده اند