کدخبر: ۳۲۲۸۹۴ لینک کوتاه

روح‌الله حسینیان مطرح کرد؛ دلیل قدرتمندتر بودن مقام‌معظم رهبری از دونالد ترامپ

اقتصادنیوز: روح‌الله حسینیان رئیس مرکز اسناد انقلاب اسلامی در مراسم رونمایی از کتاب خاطرات محسن رفیقدوست وزیر سپاه در دهه شصت سخنرانی کرد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس او در این سخنرانی به بعضی از خاطرات خود از ایام جنگ پرداخت و گفت: یادم هست در آغاز عملیات فتح‌المبین در پادگان دوکوهه دوره می‌دیدیم، سردار محسن رضایی برای رزمندگان صحبت می‌کرد و به آنها تأکید کرد مراقب آرپی‌جی‌ها باشید. تا مطمئن نشدید به هدف اصابت می‌کند، نزنید. چون هر یک ۲۴ هزار تومان قیمت دارد. فرمانده سپاه نکته مهمی در سخنرانی‌اش برای رزمندگان داشت و آن دقت در زدن بود تا تجهیزات هدر نشود.

رئیس مرکز اسناد انقلاب اسلامی تصریح کرد: روزی که قرار بود فتح‌المبین انجام شود، گردان ما دو آر پی‌ جی‌زن داشت، هر کدام ۳ گلوله دریافت کرده بودند، ۲ ماشین نیز از ارتش برای یاری آنها آمده بود و یک موشک‌انداز، مجموعاً ۴ گلوله داشتند و تقریباً همه امکانات همین بود، اما تکیه همه به خدا بود. امروز که با آن روزها قیاس می‌شود، می‌بینیم که موشک‌های سپاه قلب ابرقدرت‌ترین کشور را در خاورمیانه آن هم در پایگاه عین‌الاسد به زلزله واداشته است و قدرت‌هایی که روزی با اشاره آنها جنگ شروع و فتح می‌شد، تسلیم شدند و عنوان کردند چیز مهمی اتفاق نیفتاده است، اما وقتی کاری برای خدا و در جهت حق باشد، خداوند افراد را از کجا به کجا می‌رساند.

حسینیان در بخش دیگری از سخنان خود به خاطره‌ای از خرید موشک استینگر اشاره کرد و گفت: زمانی دادستان سیستان و بلوچستان بودم. روزی به آقای رفیقدوست زنگ زدم و گفتم موشک استینگر نیاز دارید؟ او گفت یعنی چه؟ گفتم چند نفر را بفرستید تا اصالت موشک را تصدیق کند. پس از آن گروهی اعزام شدند و بر صحت صحبت من صحه گذاشتند. ما این موشک‌ها را از یک گروه افغانی خریده بودیم. وقتی آقای رفیقدوست به تهران رفت باز هم به او زنگ زدم و گفتم باز هم موشک نیاز دارید؟ گفت پولش چه؟ گفتم من جور می‌کنم و جور هم کردم، اما ایشان تا به امروز پول موشک‌ها را به من نداده است و بدهکار است. (باخنده)

وی گفت: پس از آن یک سوخو در جزیره مینو را با این موشک‌ها زدیم و پس از مدتی یک هلی‌کوپتر آمریکایی را با همین موشک‌ها سرنگون کردیم. بلافاصله وزیر دفاع آمریکا در رادیوی آمریکایی اعلام کرد این فاجعه است. موشکی را که ما به مجاهدین دادیم از سپاه ایران سر درآورده است.

به گفته وی، تجهیزات کنونی و پیشرفته نظامی ایران چشمگیر است. باید قدر افرادی که در آن تاثیرگذار بودند را بدانیم. وقتی نام رفیقدوست می‌آید، یکی از افرادی که در صنایع موشکی ایران نقش اولیه داشت، همین آقای رفیقدوست است. جا دارد امروز به خاطر عظمتی که سپاه آفرید و توانست پوزه آمریکا را به خاک بمالد ما به امثال سردار شهید تهرانی‌مقدم‌ها، رفیقدوست‌ها و حاجی‌زاده‌ها افتخار کنیم و به افتخار آنها بایستیم.

رئیس مرکز اسناد انقلاب اسلامی خاطرات آقای رفیقدوست را یکی از آثاری دانست که نشان می‌دهد از کجا آغاز کرده‌ایم و به کجا رسیده‌ایم و با اشاره به همین نکته گفت: اگر امروز سوال کنند قدرتمندترین فرد جهان کیست، ما خواهیم گفت رهبر انقلاب؛ چراکه ترامپ تا نهایتاً ۵ سال دیگر رفتنی است، ولی ما رهبری داریم که با فتوا و عشق او دنیایی به حرکت درمی‌آید و بپا می‌خیزد. جا دارد در این جلسات از بنیانگذار چنین تفکری یاد کنیم. معمار انقلاب که ولایت فقیه را ایجاد کرد و می‌بینیم با حرف رهبر انقلاب، امروز دنیا و جوامع به حرکت واداشته می‌شوند.

وی با بیان اینکه یکی از نمونه‌های عظمت نیروی نظامی شهادت شهید سلیمانی بود گفت: سپهبد قاسم سلیمانی مردی بود که نماد قدرت فرامنطقه‌ای و بین‌المللی است. ببینید در دنیا در مقابل ترور او چه عکس‌العملی نشان دادند. وقتی که امام فرمودند به زودی پرچم اسلام بر سر کاخ‌های سرخ و سفید به اهتزاز درمی‌آید عده‌ای مسخره می‌کردند اما امروز مطمئن باشید پوزه ابرقدرت‌ها بیشتر به خاک مالیده خواهد شد و پرچم اسلام بر سر کاخ‌های سرخ و سفید به اهتزاز در می‌آید.

وی در پایان گفت: رزمندگان،‌ سرداران و امیران نباید از گفتن خاطرات ابا کنند. این خاطرات آینده‌ساز و الهام‌بخش است و می‌تواند برد جهانی داشته باشد و انسانی که در یک کشور بیگانه از همه جا ناامید شده و فقط قدرت‌های داخلی و خارجی را می‌بیند برای او راهگشا باشد. این خاطرات تأثیرگذار است،‌ بنابراین از همه دوستانی که در جنگ نقش داشته‌اند خواهش می‌کنم خاطرات جنگ را فراموش نکنند و برای نسل آینده آنها را باقی گذارند زیرا یکی از ویژگی‌های خاطرات آقای رفیقدوست شفافیت خاطرات است. هر شبهه‌ای که مطرح شد ایشان به خوبی پاسخ گفت و شبهه‌زدایی کرد.

 

این مطلب برایم مفید است
19 نفر این پست را پسندیده اند