کدخبر: ۳۲۲۹۷۶ لینک کوتاه

مرگ با یکی از ایمن ترین هلی کوپتر های جهان !

​اقتصاد نیوز:هلیکوپتر Sikorsky S-۷۶ یکی از امن‌ترین وسایل پروازی موجود در جهان است که از زمان تولیدش در سال ۱۹۷۷، موردی از تصادف یا سانحه در آمریکا برای آن ثبت نشده است.

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از خبرگزاری تسنیم، کوبی برایانت، اسطوره بسکتبال آمریکا، صبح امروز در سن 41 سالگی در سانحه سقوط هلیکوپتر در کالیفرنیا به همراه دخترش کشته شد. برایانت یکی از 9 مسافر این پرواز اختصاصی با هلیکوپتر Sikorsky S-76B بود که یکی از امن‌ترین و مطمئن‌ترین هلیکوپترهای با رکوردی قوی در امنیت پروازی برای جابجایی اشخاص مهم به حساب می‌آید.

کوبی برایانت برای استفاده از این هلیکوپتر جهت فرار ار ترافیک لس‌آنجلس مشهور بود. او از بالگرد شخصی خود برای جابجایی هم تیمی‌های مصدوم خود هم استفاده می‌کرد. او به خاطر مصدومیت‌های زانو، انگشت و کمر بیش از 2 ساعت نمی‌توانست روی صندلی ماشین بنشیند و برای بازی‌های خانگی تیمش، فاصله خانه اش در اورنج کانتی تا سالن استیپلز سنتر شهر لس‌آنجلس را با هلیکوپتر طی می‌کرد تا از نظر بدنی افت نکند.

هلیکوپتر Sikorsky S-76 یکی از امن‌ترین وسایل پروازی موجود در جهان است که از زمان تولیدش در سال 1977، موردی از تصادف یا سانحه در آمریکا برای آن ثبت نشده است. اداره هوانوردی فدرال، تحقیقات خود را در مورد سقوط این هلیکوپتر آغاز کرده است. این هلیکوپتر،‌ توسط  ملکه الیزابت دوم، ملکه انگلستان هم استفاده می‌شود.

این مطلب برایم مفید است
20 نفر این پست را پسندیده اند