کدخبر: ۳۲۳۰۰۵ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد
هواپیمای الکتریکی طراحی شد +عکس

هواپیمای الکتریکی طراحی شد +عکس

​اقتصاد نیوز:یک طراح مبتکر برای کم کردن انتشار گازهای گلخانه توسط هواپیماهای تجاری اقدام به طراحی یک هواپیمای کاملا الکتریکی کرده است.

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از ایسکانیوز، هواپیماهای تجاری هر روز میلیون‌ها نفر را به مکان‌های دور دست منتقل می‌کنند. به همین ترتیب، 2.5 درصد از گازهای گلخانه‌ای را هواپیماها منتشر می‌کنند. برای حل این مشکل یک طراح به نام «جو دوشت» وارد عمل شده و تصاویر هواپیمای برقی را که طراحی کرده است را به اشتراک گذاشت.

اگرچه همان گونه که در بالا اشاره شد هواپیماها مسئول انتشار بخشی از گازهای گلخانه‌ای هستند اما این مقدار به اندازه میزان انتشار ناشی از خودروها و کارخانه‌ها نیست اما اگر می‌خواهیم دنیای خود را نجات دهیم، باید اقدامات احتیاطی خود را قبل از دیر شدن انجام دهیم.

در همین راستا «جو دوشت» اقدام به طراحی مفهومی یک هواپیمای کاملا الکتریکی به نام ZER0 و با هدف حذف کامل انتشار گازهای گلخانه‌ای توسط هواپیماها کرده و تصاویر آن‌را نیز منتشر کرده است.

هواپیمای مفهومی که توسط «جو دوشت» طراحی شده است دارای 3 پروانه است. در همین حال، طراح گفت هواپیمای وی کندتر از هواپیماهای جت است. به عنوان مثال، مسافتی را که هواپیماهای معمولی در 2 ساعت طی می‌کنند، هواپیمای برقی طی 2 ساعت و 25 دقیقه به همان نقطه می‌رسد.

بال‌های ZER0 از بال هواپیماهایی که امروزه می‌بینیم بزرگ‌تر است. «جو دوشت» این وضعیت را با این توضیح که "بهینه سازی نیروی بالابری که به هواپیما وارد می‌شود" توجیه می‌کند.

3 پروانه در پشت ZER0 به جای حمل آن، هواپیما را به جلو هل می‌دهند. دوشت که در این باره تحقیق کرده است، خاطرنشان کرد: پروانه‌هایی از این دست، در صرفه‌جویی در مصرف سوخت بسیار کارآمدتر هستند.

به گفته دوشت، یکی دیگر از دلایلی که پروانه‌ها در عقب قرار دارند ظاهر و زیبایی شناختی آن است.

«جو دوشت» که ماه‌ها وقت صرف طراحی هواپیمای برقی کرده است، می‌گوید که شاید نتوانسته است یک طراحی کاربردی ترسیم کند او همچنین افزود: "من نه مهندس هواپیما هستم و نه تخصصی در زمینه موتور الکتریکی دارم." او گفت فقط می‌خواهم کارشناسان به طراحی من توجه کنند.

هواپیماهای برقی موضوعی نیستند که امروزه مطرح شده باشند. این موضوع در دهه 1970 مطرح شد و با پیشرفت فناوری اهمیت پیدا کرد. تاکسی‌های پرنده معرفی شده توسط Hyundai و Uber در رویداد CES 2020 نمونه‌ای از این دست هستند.

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند