کدخبر: ۳۲۳۰۲۷ لینک کوتاه

پمپئو خواستار آزادی زندانیان امریکایی در ایران شد

اقتصادنیوز: وزیر خارجه آمریکا بدون اشاره به سابقه کشورش در جاسوسی و دخالت‌ در مسائل منطقه روز دوشنبه در پیام تکراری خواستار آزادی زندانیان این کشور در ایران شد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا ،مایک پمپئو در پیامی توییتری نوشت: برای دومین سال «مایکل وایت» از افسران سابق نیروی دریایی آمریکا همچنان در زندان ایران به سر می‌برد و تهران باید تمامی آمریکایی‌ها و گروگان‌های خارجی را آزاد کند.  

بهرام قاسمی سخنگوی وقت وزارت خارجه ایران در ۱۷ دی ماه سال ۹۷ اعلام کرد که یک شهروند آمریکایی به نام مایکل وایت چندی قبل در شهر مشهد بازداشت شد که موضوع در نخستین روزهای دستگیری از طریق دفتر حفاظت منافع آمریکا در تهران به اطلاع دولت این کشور رسید و دولت متبوع وی از همان ابتدای بازداشت در جریان این دستگیری قرار داشته است.  

وی به مطالب نادرست برخی رسانه‌های آمریکایی که با انجام فضاسازی و تشدید جنگ روانی و انتشار دروغ پردازی‌های هدفمند مبنی بر شرایط نامطلوب و آزار و اذیت این زندانی آمریکایی صورت می‌گیرد، اشاره و اظهار کرد: این گونه گزارشات دروغ و نادرست به شدت تکذیب می‌شود.  

قاسمی افزود: پرونده این فرد از طریق مجاری قانونی ذی صلاح درحال رسیدگی است و در صورت اتمام این روند موضوع از سوی مراجع ذی ربط در زمان لازم اطلاع رسانی خواهد شد.   

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند