کدخبر: ۳۲۳۰۴۹ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد
بشار اسد با فرستاده پوتین در امور سوریه دیدار کرد

بشار اسد با فرستاده پوتین در امور سوریه دیدار کرد

اقتصادنیوز :رئیس جمهور سوریه روز دوشنبه با «الکساندر لاورنتیف» فرستاده ویژه رئیس جمهور روسیه و «سرگئی فیرشینین» معاون وزیر امور خارجه این کشور و هیات همراه آنها دیدار کرد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از مهر، «بشار اسد» رئیس جمهور سوریه روز دوشنبه با «الکساندر لاورنتیف» فرستاده ویژه رئیس جمهور روسیه در امور سوریه و «سرگئی فیرشینین» معاون وزیر امور خارجه این کشور و هیات همراه آنها دیدار کرد.

در این دیدار تحولات جاری در حلب و ادلب در سایه حملات تروریستی روزانه علیه مناطق امن که موجب کشته شدن غیرنظامیان می‌شود، مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

طرفین بر اهمیت عملیات ارتش سوریه که با حمایت روسیه و به منظور توقف این حملات علیه مناطق مذکور و حمایت غیرنظامیان در مقابل گروه‌های تروریستی و جنایات آنها انجام می‌شود، تاکید کردند.

در این دیدار ضمن بررسی روند سیاسی سوریه، بر لزوم حمایت دو طرف از کمیته بررسی قانون اساسی بدون دخالت خارجی یا سیاسی کردن مسائل توسط برخی طرف ها که می تواند منجر به خلل در این روند یا سنگ اندازی در مسیر تداوم انعقاد نشست ها شود، تاکید گردید.

بررسی روابط راهبردی دو کشور و تداوم فعالیت دو طرف با هدف توسعه و تقویت این روابط در تمام زمینه ها از دیگر محورهای مذاکرات بشار اسد با هیات عالیرتبه روسی بود.

در این دیدار سرلشکر «علی مملوک» رئیس دفتر امنیت ملی سوریه و سفیر روسیه در دمشق هم حضور داشتند.

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند