کدخبر: ۳۲۳۱۰۱ لینک کوتاه

تغییر مدیر در صنعت بیمه حاشیه ساز شد

گروه بنگاه ها – به قول " لارنس جی استایبل" ، استاد مدیریت و یکی از مشاوران هیات‌مدیره دانشکده کسب‌وکار ساویر «انجام دادن فرآیند برکناری ناخوشایندترین بخش مدیریت است که بسیاری از افراد از آن وحشت دارند.»

به گزارش اقتصادنیوز، حال این سوال پیش می آید " این کار وحشتناک را باید وحشتناکتر انجام داد و یا گونه دیگری هم می توان تصمیم گرفت. هرچند از برکناری حرفه ای یک مدیر تاکنون قدردانی نشده  و فردی به خاطر اینکه خوب مدیری را اخراج کرده ، ترفیع نگرفته است، اما این انتظار می رود مطابق با شأن افراد ، عادلانه این فرآیند طی شود. چراکه برکناری غیرحرفه ای و اتکا به افشای مواردی که بعضا هم غیرقانونی نیست ، می تواند به الگویی نادرست تبدیل و درآینده موفقیت های خود آن مسوول به انحراف کشیده شود. 

درتحلیل تبعات برکناری یکباره مدیر می توان گفت، باید منتظر شکل گیری احساس ناامنی بود. زیرا این سوال برای کارمندان مطرح می شود ، بالاخره چه خواهد شد؟ عامل اصلی برکناری مدیر چیست ؟ آیا بازهم مدیری قربانی تصمیم گیری سهامداران شده است؟ به عبارتی زمانی را که نیروی انسانی باید صرف پیشبرد و برنامه های سیستم نماید با هدردادن زمان که اساس پیشرفت است ، به دنبال حل معمایی حل نشدنی است . 

چندی است قطع همکاری براساس ادله های ناکافی درصنعت بیمه کشورمان شیوع پیدا کرده است. سال های اخیر دوره  تغییرمدیریت درصنعت بیمه ایران به گونه ای بود، که عمر مدیریت درشرکت ها را به کمتر از سه سال کاهش داد. هرچند درصنعت بیمه کشور استثنائاتی هم هست اما عمرکوتاه مدیریت، آفتی است که هیچ توضیحی برای آن قابل قبول نیست. 

شیوع برکناری مدیردردنیای تجارت امری بدیهی است اما این موضوع که این فرآیند چگونه طی شود و چه تاثیری داشته باشد ، موضوعی است که نمی توان به سادگی از آن گذشت . این چالش ، باید به دوراز وابستگی های گروهی مورد بررسی قرارگیرد تا هنوزفرصتی باقی است چاره ای باید اندیشید.  

 

این مطلب برایم مفید است
13 نفر این پست را پسندیده اند