جنگ اتحادیه اروپا با اپل داغ شد !

کدخبر: 323276
​اقتصاد نیوز:تولیدکنندگان تلفن‌های هوشمند، تبلت‌ها، کتابخوان‌های الکترونیکی، دوربین‌ها و دیگر دستگاه‌های الکترونیکی به زودی مجبور می‌شوند محصولات خود را برای عرضه در بازار اروپا طوری بسازند که شارژر جدید نیاز نداشته باشد.

به گزارش اقتصاد نیوز،  کمیسیون اروپا قرار است این تصمیم را که در پاییز گذشته در پارلمان اروپا به تصویب رسید، اجرایی کند.

هدف اصلی این طرح بهینه‌سازی مصرف تلفن‌های همراه و سایر وسایل الکترونیکی برای مصرف‌کنندگان اروپایی و کاهش ضایعات الکترونیکی اعلام شده است. نمایندگان پارلمان اروپا که این طرح را پیشنهاد داده‌اند گفته بودند شرکت‌های الکترونیکی همواره شارژرهای خود را تغییر می‌دهند به طوری که مصرف‌کنندگان هر بار باید به جز محصول خریداری شده، برای شارژر جدید آن هم هزینه کنند.

کمیسیون اروپا در متن گزارش خود برای اجرایی کردن این طرح آورده است که این نهاد اروپایی در همکاری با شرکت‌های الکترونیکی و تولیدی تلفن همراه، شش سال سعی کرد تا آنها را برای انجام این کار قانع کند، اما این شرکت‌ها رویه‌شان را تغییر ندادند.

از سوی دیگر دورانداختن شارژرها نیز ضررهای فراوانی به محیط زیست می‌زند. سالانه ۵۰ هزار تن شارژر در اروپا به دور ریخته می‌شود و این عمل ضرر ۳۰۰ میلیون یورویی به اقتصاد وارد می‌کند.

شرکت اپل بارها مخالفت خود را با یکپارچه کردن شارژرها اعلام کرده است. این شرکت آمریکایی از جمله شرکت‌هایی است که مدام شارژرهای دستگاه‌های تولیدی‌اش را تغییر می‌دهد. اپل می‌گوید یکپارچه شدن شارژرها نقض قوانین مربوط به نوآوری در فناوری‌های پیشرفته است.

تیتر یک
  • تعدیل قیمت در دو منطقه محبوب پایتخت

    اقتصادنیوز : مناطق ۴ و ۵ دو منطقه محبوب خریداران مسکن هستند که فایل های نوساز در میان فایل های پیشنهادی فروش این…

پیشنهاد اقتصادنیوز
اقتصادنیوز امروز به شما پیشنهاد ویژه ای درباره حوزه های مهم خبری می دهد
از دست ندهید