کدخبر: ۳۲۳۳۰۸ لینک کوتاه

یک نماینده مستقل پارلمان عراق اعلام کرد؛

هشدار درباره نقشه آمریکا برای تجزیه عراق

یک نماینده مستقل پارلمان عراق درباره طرح و نقشه آمریکا برای تجزیه عراق به چندین بخش در پوشش تشکیل اقلیم‌ها هشدار داد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از خبرگزاری تسنیم، «باسم خشان» خاطر نشان کرد تلاش آمریکا برای اجرای این نقشه ناشی از جهل و ناآگاهی سیاستمداران و عدم آگاهی آنها از خطراتی است که عراق را احاطه کرده است.

باسم خشان در گفت‌وگو با پایگاه خبری المعلومه اظهار داشت ایده تجزیه عراق در سیاست آمریکا وجود دارد و آنها برای اجرای آن تلاش می‌کنند به ویژه با توجه به ناآگاهی سیاستمداران و نمایندگان پارلمانی که عراق را به سمت تجزیه و فروپاشی سوق خواهد داد.

وی افزود احزاب سیاسی باید خطراتی که عراق را احاطه کرده، درک کنند و برای تحقق منافع ملت بدون اینکه منافع خود را بر منافع مردم ترجیح دهند، تلاش کنند.

این نماینده پارلمان درباره تلاش آمریکا برای احیای نقشه سابق خود برای تجزیه عراق به چندین بخش و اقلیم در سایه جهل و ناآگاهی طبقه سیاسی این کشور هشدار داد.

خبر دیگر اینکه صباح الطائی تحلیلگر سیاسی عراقی هشدار داد آمریکا اولین گام‌های خود را در راستای طرح موسوم به معامله قرن در عراق از طریق تحرکات برای استقرار سامانه پاتریوت در منطقه غربی کشور آغاز کرده است.

وی در گفت‌وگو با پایگاه خبری المعلومه خاطر نشان کرد آمریکا بلافاصله پس از اعلام طرح معامله قرن، اولین گام‌های خود را برای اجرای این طرح در عراق از طریق استقرار سامانه پاتریوت در خاک این کشور به ویژه در منطقه غربی به بهانه حمایت از پایگاه‌های خود آغاز کرده است.

این کارشناس عراقی افزود استقرار پاتریوت تاکیدی بر نادیده گرفتن مصوبه اخیر پارلمان عراق از سوی آمریکاست که بر اخراج نظامیان این کشور از عراق تاکید می‌کند و همچنین این تحرکات در راستای حمایت از رژیم صهیونیستی در برابر هرگونه فعالیت محور مقاومت صورت می‌گیرد.

وی خاطر نشان کرد موضوع اقلیم سُنی چند روز پیش از اعلام معامله قرن صورت گرفت که به عنوان بخشی از این طرح قلمداد می‌شود و اگر واکنش قدرتمندی از سوی دولت به این تحرکات داده نشود، اشغالگران آمریکایی هر کاری که دلشان بخواهد در خاک عراق انجام خواهند داد.

این مطلب برایم مفید است
4 نفر این پست را پسندیده اند