انسان‌ها در 47 سالگی احساس بدبختی می‌کنند !

کدخبر: 323316
​اقتصاد نیوز:بر اساس تحقیق دانشمندان، انسان‌ها به طور معمول و با وجود تمامی دستاوردهای زندگی خود، در سن خاصی احساس بدبختی می‌کنند.

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از اعتمادآنلاین، نتایج تحقیق پژوهشگران دانشگاه دارتموث انگلیس نشان می‌دهد انسان اوج خوشبختی خود را در 20 و 70 سالگی تجربه می‌کند و در این 2 مرحله از زندگی، خوشبختی با حسی مشابه بر فرد ظاهر می‌شود.

در این حال، دوره‌های بد عمر انسان هم در کشورهای پیشرفته‌ای همچون بریتانیا و آمریکا در 47 سالگی به سراغش می‌آیند و ممکن است با یک سال تاخیر احساسات بد را در 48 سالگی تجربه کند.

پژوهشگران معتقدند زندگی انسان یک منحنی «U»شکل است که در دوره‌های خاصی به نقطه اوج خود می‌رسد و ممکن است این احساسات در سنین مختلف به یکدیگر نزدیک شوند یا به شدت متضاد با یکدیگر باشند.

نتایج این پژوهش با استناد به داده‌های به‌دست‌آمده از 132 کشور جهان و شاخص‌های جمع‌‌آوری‌شده طی سال‌های 1979 تا 2018 تهیه شده است.

پروفسور «دیوید بلانچ فلاور» که سرپرستی این تحقیقات را بر عهده داشت تاکید کرد، منحنی خوشبختی و بدبختی مرتبط با سن انسان در تعدادی از کشورها به اثبات رسیده و نشان می‌دهد نه یک خرافه بلکه یک حقیقت است.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما