کدخبر: ۳۲۳۴۰۳ لینک کوتاه

جعبه سیاه هواپیمای ساقط شده‌ی اوکراینی، مشترک بررسی خواهد شد / خلبان پرواز ماهشهر تعلیق شد

اقتصادنیوز: وزیر راه و شهرسازی در خصوص بررسی جعبه سیاه هواپیمای اوکراینی، گفت: ایران و اوکراین به عنوان جزء لاینفک بررسی سانحه، در حال بررسی جعبه سیاه هستند.

به‌گزارش اقتصادنیوز، «محمد اسلامی» صبح امروز (شنبه) در حاشیه برگزاری مراسم نمادین ورود حضرت امام خمینی (ره) به ایران در ترمینال یک فرودگاه مهرآباد، در خصوص تصمیم ایران برای بررسی جعبه سیاه هواپیمای بوئینگ متعلق به خطوط اوکراین، گفت: سانحه هوایی پرواز ٧٥٢اوکراین، بر اساس استانداردهای ایکائو در حال بررسی در ایران است.

وی با بیان اینکه کمیته بررسی سانحه هوایی درحال انجام کار است، به ایرنا گفت: مراحل بررسی گوناگون است، بررسی جعبه سیاه یکی از مراحل کار است و ایران و اوکراین به صورت مشترک کار بررسی را بر اساس مقررات ایکائو ادامه می‌دهند.

وزیر راه و شهرسازی خبر داد که بررسی سانحه هوایی در حال پیشرفت است.

خلبان پرواز ماهشهر از کار تعلیق شد

وزیر راه و شهرسازی در پاسخ به چرایی تعدد سوانح هوایی و ترس مردم از عدم ایمنی پروازها گفت: نباید به مشکلات دامن زده شود و صنعت هوانوردی کشور زیر سوال رود؛ این اتفاقات در همه جای دنیا رخ می‌دهد و منحصر به ایران نیست.

وی گفت: بر اساس اطلاعات اولیه به دست آمده از سانحه هوایی پرواز ماهشهر، خلبان پرواز که نتوانسته بود پرواز را کنترل کند از کار تعلیق شد.

اسلامی گفت: از سازمان هواپیمایی می‌خواهم تا بعد از بررسی دقیق سانحه اطلاع رسانی کند تا مردم نگران نباشند. ضمن اینکه ملاحظه کسی را نمی‌کنیم و بر اساس مقررات حاکم در صنعت هوانوردی اگر حادثه ای رخ دهد بلافاصله عامل آن شناسایی می شود.

ایرانیان ساکن ووهان به کشور منتقل می‌شوند

وزیر راه و شهرسازی همچنین خبر داد که در ۲۴ پایانه هوایی وبندری مسافران ورودی به کشور کنترل می‌شوند و گفت: تیم وزارت بهداشت در فرودگاهها مستقر هستند و همه مسافران ورودی به کشور را کنترل می‌کنند و اینطور نیست که فقط مسافران چین کنترل شوند.

وزیر راه خبر داد که کار بررسی مسافران ورودی به کشور تعطیل شدنی نیست و ادامه دارد: تاکنون موارد مشکوکی از مشاهده مسافران به کرونا گزارش نشده است.

اسلامی همچنین به جلسه شب گذشته با اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهوری و تعدادی از وزیران اشاره کرد و گفت: در این جلسه توقف موقت پروازهای مستقیم به چین تصویب و به سازمان هواپیمایی کشور ابلاغ شد با این حال موظف هستیم تا ایرانی‌های مقیم چین را از این کشور خارج کنیم.

وی گفت: ۵۰ ایرانی در شهر ووهان چین زندگی می‌کنند که هماهنگی صورت گرفته تا به زودی آنها را از چین خارج کنیم.

 

این مطلب برایم مفید است
2 نفر این پست را پسندیده اند