کدخبر: ۳۲۳۴۵۹ لینک کوتاه

واکنش عبدالمهدی به نخست وزیری توفیق علاوی

اقتصادنیوز:نخست‌وزیر دولت پیش‌برد امور عراق در تماس تلفنی با علاوی که برای تشکیل کابینه مأمور شده است، نامزدی وی برای تصدی نخست‌وزیری را تبریک گفت.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس ،«عادل عبدالمهدی»، نخست‌وزیر دولت پیشبرد امور عراق طی تماس تلفنی با «محمد توفیق علاوی»، انتخاب وی برای تشکیل کابینه جدید را تبریک گفت و برای او آرزوی موفقیت کرد.

به گزارش خبرگزاری رسمی عراق (واع) عبدالمهدی در این تماس تلفنی که بلافاصله بعد از رسانه‌ای شدن معرفی علاوی برای تشکیل کابینه صورت گرفت، او از آمادگی خود برای همکاری با وی خبر داد.

بر اساس این گزارش، هر دو طرف بر همکاری مشترک به گونه‌ای که مناسب با خواسته‌های دوران مرحله تشکیل کابینه است، موافقت کردند.

علاوی عصر امروز شنبه اعلام کرد که از سوی «برهم صالح»، رئیس جمهوری عراق مأمور به تشکیل کابینه شده است. هنوز دفتر صالح در این باره بیانیه‌ای بیرون نداده است و بنا بر اعلام ریاست جمهوری این بیانیه تا ساعاتی دیگر منتشر خواهد شد.

مقتدی الصدر، رهبر جریان الصدر نیز از این رویداد سیاسی در عراق استقبال کرده ولی به نمایندگان عضو ائتلاف سائرون در روند تشکیل کابینه جدید مداخله نکنند.

در صورت قطعی شدن نخست‌وزیری علاوی، کابینه او باید از پارلمان عراق رأی اعتماد بگیرد. 

این مطلب برایم مفید است
2 نفر این پست را پسندیده اند