دلیل افزایش سوانح هوایی در ایران چیست؟

کدخبر: 323504
اقتصاد نیوز: نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: تحریم قطعات یدکی هواپیما و بالا بودن سن ناوگان هواپیمایی کشور در وقوع سوانح هوایی تاثیرگذار بوده که کمیسیون عمران این موضوع را پیگیری خواهد کرد.

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از ایسنا؛ سید ابوالفضل موسوی با اشاره به حوادثی که در ایرلاین‌های هوایی در روزهای اخیر رخ داد، بیان کرد: کمیسیون عمران مجلس پس از تعطیلات مجلس و برگزاری انتخابات این موضوع را در کمیسیون عمران بررسی می‌کند تا اگر نیاز بود سازمان هواپیمایی کشوری مجددا گزارشی را ارائه کند.

نماینده مردم یزد در مجلس در ادامه اظهار کرد: ناوگان هوایی کشور ما ۲۵ سال سن دارد و بعد از برجام با خرید چند هواپیما سن آن به ۲۳ سال کاهش یافت اما واقعیت این است که ما در تحریم به سر برده و قطعات هواپیما در اختیار کشور قرار نمی‌گیرد.

نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: تحریم قطعات یدکی هواپیما بر سوانح هوایی تاثیر گذاشته است و ما می توانیم به مجامع بین المللی حقوقی در این خصوص شکایت کنیم. سازمان هواپیمایی کشوری در این مدت تمام تلاش خود را به کار گرفته تا در حد توان قطعات داخلی را جایگزین کند و در حد توان کار جلو رفته است اما موفق به تامین ۱۰۰ درصدی قطعات در داخل نشده‌ایم.

موسوی در پایان افزود: شرکت‌های دانش بنیان در این زمینه نقش آفرینی‌های قابل توجهی داشتند اما همچنان در برخی از قطعات به خارج وابسته هستیم که عدم تامین آنها و فرسوده بودن ناوگان هوایی کشور در وقوع این حوادث موثر است. کمیسیون عمران این موضوع را پیگیری خواهد کرد.


 

تیتر یک
  • گزارش عملیات بازار باز روز چهار شنبه ۸ بهمن

    در روز چهارشنبه ۸ بهمن ۳ هزار و ۶۱۰ میلیارد تومان نقدینگی به بانکها تزریق کرده و ۴ هزار و ۵۹۰ میلیارد تومان نیز به…

پیشنهاد اقتصادنیوز
اقتصادنیوز امروز به شما پیشنهاد ویژه ای درباره حوزه های مهم خبری می دهد
از دست ندهید