کدخبر: ۳۲۳۶۲۳ لینک کوتاه

دلیل لغو سفر رئیس جمهور به ایلام

استاندار ایلام گفت: لغو سفر رئیس جمهور به ایلام به جهت تداخل برنامه‌های سفر با برنامه‌های دهه فجر بود.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از خبرگزاری تسنیم؛ قاسم سلیمانی دشتکی، عصر امروز در در نشست شورای هماهنگی حفظ و آثار و کمیته جمع آوری اسناد و مدارک دفاع مقدس استان ضمن گرامی داشت یاد و خاطره شهدای و تبریک ایام الله دهه مبارک فجر اظهار داشت: دهه فجر یادآور در هم شکستن طاغوت، استعمار و استکبار در ایران است.

وی با اشاره به اینکه در دوران طاغوت تمام امکانات کشور در اختیار بیگانگان به ویژه آمریکائیان بود، افزود: خدا را شاکر و سپاسگزاریم که انقلاب اسلامی را به ملت بزرگ ایران هدیه داد و امروز چهل و یکمین سالگرد آن را جشن می گیریم.

استاندار ایلام یادآورشد: در آن زمان پیروزی انقلاب اسلامی که با دستان خالی صورت گرفت یک معجزه و نصر الهی بود. استاندار ایلام در ادامه به تعویق سفر رئیس جمهور به استان اشاره کرد و گفت: این سفر که قرار بود در روز سه شنبه هفته جاری انجام شود به زمان دیگر موکول شد و از آنجا که برنامه های دهه فجر با برنامه های سفر ریاست جمهوری درهم ادغام شده بود لازم است که این برنامه های در روال عادی خود اجرا و ادامه یابد.

وی با تاکید بر این مهم که مسئولان در اجرای برنامه های دهه مبارک فجر حضور گسترده داشته باشند، اضافه کرد: انتظار است که با توجه به شرایط امروز کشور و منطقه ویژه برنامه های دهه مبارک فجر با شکوه هرچه تمام تر برگزار شود.

سلیمانی دشتکی در بخش دیگری از صحبت های خود ضمن تقدیر و تشکر از زحمات جناب سرهنگ شرف بیانی گفت: از حضور جناب سرهنگ فولادی جوانی پرکار، بانشاط، ولایی و بااخلاص در مجموعه بنیاد حفظ آثار و ارزش های دفاع مقدس بسیار خوشحالم و از هر کمکی برای پیشبرد اهداف این بنیاد دریغ نخواهیم کرد.

وی کار بنیاد را مهم و ارزشمند عنوان کرد و گفت: مجموعه حفظ آثار و ارزش های دفاع مقدس خط انتقال فرهنگ ایثار و شهادت به نسل های جدید است.

استاندار ایلام دوران دفاع مقدس را دوران عزت و سربلندی ملت بزرگ ایران خواند و گفت: علت پیروزی رزمندگان اسلام در دوران جنگ تحمیلی وحدت و همدلی و اتکال و ایمان به خداوند بود.

وی با اشاره به اینکه در آستانه برگزاری کنگره بزرگ 3 هزار شهید استان هستیم، اظهار داشت: نقش بنیاد حفظ آثار و ارزش های دفاع مقدس در این راستا حائز اهمیت و مهم است.

استاندار ایلام با بیان اینکه برنامه های حفظ آثار در اولویت کاری دستگاه های اجرایی استان قرار دارد، اضافه کرد: با همه سختی ها و تگناه ها کار عمران و آبادانی در همه حوزه ها ازجمله حوزه فرهنگی ادامه دارد‌.

وی ادامه داد: در این راستا بودجه مسائل فرهنگی را چون برج هنر، یادمان‌های دفاع مقدس را باز گذاشته‌ایم.

سلیمانی دشتکی افزود: لازم است که خاطرات شهدا، رزمندگان دوران دفاع مقدس و شهدای زنده این دوران ضبط و ثبت شود و به نسل‌های بعدی انتقال یابد.

این مطلب برایم مفید است
2 نفر این پست را پسندیده اند